Adam Kuć

Obecnie Adam Kuć jest tematem szeroko omawianym i badanym w różnych obszarach. Jego znaczenie zyskało na znaczeniu w ostatnich latach, będąc przedmiotem debaty w kręgach akademickich, politycznych i społecznych. Adam Kuć przykuł uwagę zarówno ekspertów, jak i obywateli, generując rosnące zainteresowanie zrozumieniem jego implikacji i konsekwencji. W tym artykule szczegółowo zbadamy temat Adam Kuć, zajmując się jego różnymi aspektami i oferując szczegółową analizę jego wpływu na dzisiejsze społeczeństwo. Poprzez podejście multidyscyplinarne będziemy starali się rzucić światło na kluczowe aspekty Adam Kuć i przeanalizować jego znaczenie we współczesnym świecie.

Adam Kuć
Data i miejsce urodzenia

11 kwietnia 1927
Gdów

Data śmierci

7 listopada 2015

Poseł VII kadencji Sejmu PRL
Okres

od 21 marca 1976
do 21 marca 1980

Przynależność polityczna

Polska Zjednoczona Partia Robotnicza

Odznaczenia
Srebrny Krzyż Zasługi

Adam Kuć (ur. 11 kwietnia 1927 w Gdowie, zm. 7 listopada 2015) – polski rolnik i polityk komunistyczny, poseł na Sejm PRL VI i VII kadencji.

Życiorys

Syn Jana i Wiktorii. Uzyskał wykształcenie zasadnicze zawodowe. Pracował w Gdowie we własnym gospodarstwie rolnym. Zasiadał w egzekutywie Komitetu Powiatowego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Myślenicach. Pełnił funkcję prezesa Powiatowego Związku Kółek Rolniczych (kierował także jednym KR), wchodził również w skład władz Centralnego Związku KR. Stał na czele Międzykółkowej Bazy Maszynowej w Gdowie.

Zasiadał w Komitecie Wojewódzkim PZPR. W 1972 i 1976 uzyskiwał mandat posła na Sejm PRL w okręgach kolejno Wadowice i Kraków. Przez dwie kadencje był członkiem Komisji Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego, ponadto w trakcie VII kadencji zasiadał w Komisji Spraw Wewnętrznych i Wymiaru Sprawiedliwości. W lutym 1978 został członkiem Komitetu Krakowskiego PZPR, w którego egzekutywie zasiadał od grudnia 1979 do czerwca 1981.

Pochowany na cmentarzu parafialnym w Gdowie[1].

Odznaczenia

Przypisy

Bibliografia