Aleksander Ginsberg

W dzisiejszym artykule zbadamy Aleksander Ginsberg i jego znaczenie we współczesnym społeczeństwie. Od wpływu Aleksander Ginsberg na codzienne życie ludzi po wpływ na sferę zawodową, Aleksander Ginsberg stał się w ostatnich latach tematem dużego zainteresowania. W miarę postępów w tym artykule przyjrzymy się bliżej ewolucji Aleksander Ginsberg na przestrzeni czasu i wpływowi, jaki ma na różne aspekty naszego życia. Dodatkowo omówimy także przyszłe perspektywy Aleksander Ginsberg i to, jak może on nadal kształtować nasz świat w nadchodzących latach. Przygotuj się na zanurzenie w fascynującym świecie Aleksander Ginsberg!

Aleksander Ginsberg (ur. 1871 w Sosnowcu, zm. 13 lipca 1911 w Warszawie) – polski konstruktor przyrządów optycznych, inżynier.

Ukończył gimnazjum w Piotrkowie Trybunalskim, studiował matematykę i fizykę w Paryżu. Po uzyskaniu dyplomu inżyniera na politechnice w Berlinie pracował jako główny konstruktor u K. Kraussa w Paryżu i u Carla Zeissa w Jenie. W roku 1899 założył (pierwszą na ziemiach polskich) Fabrykę Przyrządów Optycznych „FOS”. Wytwarzano w niej aparaty fotograficzne, cenione w całej Europie obiektywy, lunety, przyrządy geodezyjne i miernicze. Wyroby fabryki zdobywały medale na licznych wystawach, m.in. w Krakowie (1901), Warszawie (1901) i Petersburgu (1902).

Ginsberg interesował się także fotografią, pisał artykuły do czasopism fotograficznych, działał w Polskim Towarzystwie Miłośników Fotografii.

Bibliografia

  • Henryk Latoś, „1000 słów o fotografii” (Wydawnictwo MON; Warszawa; 1979; ISBN 83-11-06232-3) wyd. II

Linki zewnętrzne