Argos (syn Arestora)

W dzisiejszym świecie Argos (syn Arestora) zyskał niezwykłe znaczenie. Niezależnie od tego, czy ze względu na swój wpływ na społeczeństwo, wpływ na kulturę popularną, czy też znaczenie w dziedzinie nauki, Argos (syn Arestora) stał się tematem niekwestionowanego zainteresowania. Na przestrzeni dziejów Argos (syn Arestora) był przedmiotem wielu badań, debat i refleksji, co pokazuje jego znaczenie w różnych sferach życia. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Argos (syn Arestora), analizując jego ewolucję w czasie i jego dzisiejszy wpływ. Ponadto zagłębimy się w różnorodne perspektywy istniejące wokół Argos (syn Arestora), aby zaoferować panoramiczną i wzbogacającą wizję tego tematu.

Argos
Ἄργος
Argonauta
ilustracja
Inne imiona

Argos Tespijczyk, Argus

Występowanie

mitologia grecka

Rodzina
Ojciec

Arestor lub Fryksos

Argos (także Argos Tespijczyk, Argus; gr. Ἄργος Argos, łac. Argus) – w mitologii greckiej budowniczy okrętu Argo; jeden z Argonautów.

Uchodził za syna Arestora lub Fryksosa[a][1][2][3]. Uczestniczył w wyprawie do Kolchidy po „złote runo” cudownego barana[1][2].

Uwagi

  1. Dokładnie nie wiadomo, czyim synem był Argos.

Przypisy

  1. a b Pierre Grimal: Słownik mitologii greckiej i rzymskiej. Wrocław: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 2008, s. 41. ISBN 83-04-04673-3.
  2. a b Vojtech Zamarovský: Bohovia a hrdinovia antických bájí. Bratislava: Perfekt a.s., 1998, s. 64. ISBN 80-8046-098-1. (słow.).; polskie wydanie: Bogowie i herosi mitologii greckiej i rzymskiej (Encyklopedia mitologii antycznej, Słownik mitologii greckiej i rzymskiej).
  3. Zygmunt Kubiak: Mitologia Greków i Rzymian. Warszawa: Świat Książki, 2003, s. 481–482. ISBN 83-7391-077-8.

Bibliografia