Bogdan (współrządca Mołdawii)

W dzisiejszym świecie Bogdan (współrządca Mołdawii) stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum społeczeństwa. Od chwili jego odkrycia aż po dzień dzisiejszy Bogdan (współrządca Mołdawii) jest przedmiotem debat, badań i badań w różnych dziedzinach, co przyczyniło się do poszerzenia naszej wiedzy na temat tego zjawiska. W tym artykule zagłębimy się w ekscytujący świat Bogdan (współrządca Mołdawii), badając jego pochodzenie, wpływ na społeczeństwo i możliwe przyszłe konsekwencje. Nie ma wątpliwości, że Bogdan (współrządca Mołdawii) pozostawił niezatarty ślad w historii i przez wiele lat będzie nadal przedmiotem badań i refleksji.

Bogdan
współrządca Mołdawii
Okres

od 1400
do 1407

Dane biograficzne
Dynastia

Muszatowicze

Ojciec

Roman I

Dzieci

Bogdana II

Władczyni Bogdan (zm. 1407) – hospodar Mołdawii w latach 14001407 z rodu Muszatowiczów, koregent swego brata Aleksandra Dobrego.

Był synem hospodara mołdawskiego Romana I. Według niektórych historyków był ojcem Bogdana II, a zarazem dziadem Stefanem Wielkiego.

Bibliografia

  • J. Demel, Historia Rumunii, Wrocław 1970.
  • Dominik Musialik. Najdawniejsze próby utrzymania niezależności przez hospodarstwo mołdawskie od XIV do poł. XV wieku. „Studenckie Zeszyty Historyczne”. 14, s. 45, 2008. Kraków: Koło Naukowe Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. ISSN 0209-0465.