Cmentarz wojenny nr 110 – Binarowa

W dzisiejszym świecie Cmentarz wojenny nr 110 – Binarowa to temat, który przyciąga uwagę ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Niezależnie od tego, czy ze względu na swoje znaczenie historyczne, wpływ na współczesne społeczeństwo czy wpływ na kulturę popularną, Cmentarz wojenny nr 110 – Binarowa jest tematem, który nadal budzi zainteresowanie i debatę. Kiedy badamy różne aspekty Cmentarz wojenny nr 110 – Binarowa, ważne jest, aby zrozumieć jego znaczenie i zasięg w naszym codziennym życiu. W tym artykule będziemy starali się głębiej zagłębić w znaczenie i znaczenie Cmentarz wojenny nr 110 – Binarowa, analizując jego wpływ w różnych obszarach i oferując kompleksowe spojrzenie na ten fascynujący temat.

Cmentarz wojenny nr 110
Binarowa
Ilustracja
Widok ogólny
Państwo

 Polska

Województwo

 małopolskie

Miejscowość

Binarowa

Typ cmentarza

wojenny

Stan cmentarza

nieczynny

Liczba pochówków

550

Architekt

Hans Mayr

Położenie na mapie gminy Biecz
Mapa konturowa gminy Biecz, u góry znajduje się punkt z opisem „Binarowa, cm. wojenny nr 110”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Binarowa, cm. wojenny nr 110”
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, po prawej znajduje się punkt z opisem „Binarowa, cm. wojenny nr 110”
Położenie na mapie powiatu gorlickiego
Mapa konturowa powiatu gorlickiego, blisko górnej krawiędzi nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Binarowa, cm. wojenny nr 110”
Ziemia49°45′21″N 21°13′27″E/49,755833 21,224167

Cmentarz wojenny nr 110 – Binarowaaustriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Znajduje się we wsi Binarowa (gmina Biecz, powiat gorlicki, województwo małopolskie). Jest to kwatera w starej części cmentarza parafialnego.

Spoczywa na nim 224 żołnierzy austro-węgierskich i 326 żołnierzy rosyjskich poległych w 1915. Cmentarz został zaprojektowany na planie litery T przez Hansa Mayra. Centralnym elementem cmentarza jest krzyż z daszkiem, który otaczają małe żeliwne krzyże z datą 1915 i kilka oryginalnych stel. Obecnie zaniedbany, choć bez widocznych śladów dewastacji.

Galeria

Linki zewnętrzne