DeSoto Powermaster

DeSoto Powermaster to temat, który w ostatnich latach przykuł uwagę osób w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Od momentu powstania wzbudziła bezprecedensowe zainteresowanie i wywołała debaty we wszystkich obszarach. W miarę ewolucji udało mu się przekroczyć granice i wpłynąć na sposób, w jaki ludzie myślą, działają i odnoszą się do siebie. W tym artykule zbadamy różne aspekty DeSoto Powermaster i jego wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, a także możliwe konsekwencje, jakie może mieć w przyszłości.

DeSoto Powermaster
Ilustracja
DeSoto Powermaster
Producent

DeSoto

Zaprezentowany

kwiecień 1952

Okres produkcji

1952–1954

Miejsce produkcji

Kanada Windsor
Stany Zjednoczone Detroit

Poprzednik

DeSoto Deluxe

Następca

DeSoto Firedome

Dane techniczne
Segment

E

Typy nadwozia

4-drzwiowy sedan
2-drzwiowe coupe

Napęd

tylny

Rozstaw osi

3543 mm

Liczba miejsc

5

Dane dodatkowe
Pokrewne

Dodge Meadowbrook
Plymouth Cranbrook

DeSoto Powermastersamochód osobowy klasy wyższej produkowany pod amerykańską marką DeSoto w latach 1953–1954.

Historia i opis modelu

DeSoto Powermaster

Pod koniec pierwszej połowy lat 50. w USA rynek samochodów klasy średniej zaczął się zmieniać. Dostępnych było coraz więcej elementów spotykanych dotychczas tylko w markach luksusowych. Powermaster był modelem kompromisowym, łączącym starą technikę z nowym wyglądem.

Odświeżona przez Virgila Exnera stylistyka - jednoczęściowa szyba przednia, niższa linia maski, zgrabniejszy grill - połączona była z konserwatywnym dolnozaworowym rzędowym silnikiem sześciocylindrowym o pojemności 250 cali sześciennych i mocy 116 KM przy 3600 obrotach/min. Nazwa modelu była więc bardziej kreatywną reklamą.

Detale

Ponieważ na potrzeby Wojny Koreańskiej ograniczono użycie metali kolorowych przez przemysł, wczesne modele z rocznika 1953 wyposażone są w minimalną ilość chromowanych ozdób. Przez cały okres produkcji Powermaster pozbawiony był znaczka w formie 'V', jako nie posiadający silnika V8. Środek maski udekorowano jedynie emblematem marki.

Silniki

  • L6 4.1l
  • L6 4.3l


Bibliografia