Dirck-Ingvard Bonnek

W dzisiejszym świecie Dirck-Ingvard Bonnek to temat, który budzi duże zainteresowanie i debatę w społeczeństwie. Od swoich początków do chwili obecnej Dirck-Ingvard Bonnek był punktem odniesienia i dyskusją w różnych obszarach, od polityki po kulturę. Jego wpływ był tak duży, że pozostawił niezatarty ślad w historii, a jego aktualność trwa do dziś. W tym artykule zbadamy różne aspekty Dirck-Ingvard Bonnek, od jego najbardziej kontrowersyjnych aspektów po jego pozytywny wkład. Przeanalizujemy jego wpływ w różnych obszarach i to, jak ukształtował świat, w którym żyjemy. Bez wątpienia Dirck-Ingvard Bonnek w dalszym ciągu jest tematem o ogromnym znaczeniu, a jego badanie jest niezbędne do zrozumienia dzisiejszego społeczeństwa.

Dirck-Ingvard Bonnek
SS-Sturmbannführer SS-Sturmbannführer
Data i miejsce urodzenia

20 sierpnia 1909
Remstrup

Data i miejsce śmierci

20 sierpnia 1943
Gurinowka

Przebieg służby
Siły zbrojne

 Kongelige Danske Marine
Waffen-SS

Jednostki

Ochotniczy Legion Duński
5 Dywizja Pancerna SS „Wiking”

Główne wojny i bitwy

II wojna światowa

Dirck-Ingvard Bonnek (ur. 20 sierpnia 1909 w Ramstrup, zm. 20 sierpnia 1943 w rejonie wsi Gurinowka) – duński wojskowy (porucznik), dowódca 2 kompanii Frikorps Danmark, a następnie oficer SS-Panzergrenadier-Regiment "Westland" podczas II wojny światowej.

Służył w duńskiej marynarce wojennej, dochodząc do stopnia Kaptajnløjtnanta. Po zajęciu Danii przez wojska niemieckie 9 kwietnia 1940 r., podjął kolaborację z okupantami. 18 stycznia 1941 r. został członkiem Narodowosocjalistycznej Duńskiej Partii Robotniczej (DNSAP) Fritsa Clausena. Latem tego roku wstąpił ochotniczo do Frikorps Danmark, uzyskując 18 sierpnia stopień SS-Hauptsturmführera. Wiosną 1942 r. przeszedł szkolenie oficerskie w SS-Junkerschule w Bad Tölz, po czym został wysłany na front wschodni. Objął dowodzenie 2 kompanii. W październiku 1942 r. został odkomenderowany do Danii do szkoły wojskowej SS w Høveltegård, w której rozpoczął służbę. W listopadzie tego roku stanął na czele bojówek DNSAP. Po zamknięciu szkoły w styczniu 1943 r., w maju tego roku został wezwany do Berlina. Następnie powrócił na front wschodni, gdzie został oficerem 1 batalionu SS-Panzergrenadier-Regiment "Westland" w 5 Dywizji Pancernej SS "Wiking". 20 sierpnia 1943 r. zginął w ciężkich walkach w rejonie wsi Gurinowka.

Linki zewnętrzne

Biografia Dircka-Ingvarda Bonneka (jęz. duński)