Epiphany (przeglądarka)

W tym artykule przyjrzymy się fascynującemu światu Epiphany (przeglądarka) i jego wpływowi na różne aspekty współczesnego życia. Od jego znaczenia w historii po wpływ na obecną technologię, Epiphany (przeglądarka) wzbudził zainteresowanie wielu ludzi na całym świecie. Na tych stronach będziemy zagłębiać się w jego znaczenie na przestrzeni czasu, ewolucję w różnych kulturach i rolę we współczesnym społeczeństwie. Epiphany (przeglądarka) to temat, który wzbudził ciekawość zarówno naukowców, badaczy, jak i entuzjastów, dlatego w tym artykule postaramy się zbadać jego wiele aspektów i odkryć głębię jego wpływu na dzisiejszy świat.

Epiphany
Logo Epiphany
Logo programu
Ilustracja
Autor GNOME Foundation
Pierwsze wydanie grudzień 2002
Aktualna wersja stabilna 48.0
(13 marca 2025) [±]
Aktualna wersja testowa 48.beta
(31 stycznia 2025) [±]
System operacyjny Linux, Unix
Rodzaj Przeglądarka internetowa
Licencja GPL
Strona internetowa

Epiphany (GNOME Web) – domyślna przeglądarka internetowa środowiska GNOME.

Graficzny interfejs użytkownika tej przeglądarki zbudowany jest na bazie biblioteki GTK+ i innych elementów środowiska GNOME, w przeciwieństwie do Firefoksa, którego interfejs opiera się na XUL-u.

Obsługa

Podobnie jak wiele innych przeglądarek, Epiphany pozwala na przeglądanie stron w kartach, zarządzanie plikami ciasteczek i blokowanie wyskakujących okienek, posiada też system rozszerzeń.

Inaczej natomiast rozwiązane są zakładki. Zamiast grupować je w hierarchicznej strukturze, Epiphany dzieli zakładki na kategorie (taguje), przy czym każda z nich może należeć do wielu kategorii (np. zakładka „Epiphany” może się jednocześnie znaleźć w kategoriach „Przeglądarki internetowe” jak i „Aplikacje GNOME”).

Silnik

Od wersji 2.19.6 Epiphany obsługuje silnik wyświetlania stron WebKit. Początkowo był wspierany eksperymentalnie, jednak ostatecznie zastąpił używany do wersji 2.26.3[1] silnik Gecko, stosowany również w przeglądarce Mozilla Firefox.

Zobacz też

Przypisy

Linki zewnętrzne