W dzisiejszym świecie Eurovision: You Decide stał się tematem o ogromnym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum społeczeństwa. Wraz z postępem technologii i zmianami w kontekście społecznym, Eurovision: You Decide zyskuje coraz większe znaczenie, wpływając na podstawowe aspekty codziennego życia. Niezależnie od tego, czy jest przedmiotem badań, bohaterem debat publicznych, czy motorem przemian w różnych obszarach, Eurovision: You Decide wywiera znaczący wpływ na sposób, w jaki ludzie postrzegają świat i odnoszą się do siebie. W tym artykule będziemy dalej badać wpływ i znaczenie Eurovision: You Decide we współczesnym społeczeństwie, analizując jego implikacje i zasięg w różnych aspektach dzisiejszego życia.
Eurovision: You Decide – najnowsza nazwa programu telewizyjnego BBC, którego celem jest wybór reprezentanta Wielkiej Brytanii na Konkurs Piosenki Eurowizji. Program był wcześniej znany pod kilkoma innymi nazwami, w tym Festival of British Popular Songs (1957), Eurovision Song Contest British Final (1959–1960), The Great British Song Contest (1996–1999), Eurovision: Making Your Mind Up (2004–2007), Eurovision: Your Decision (2008), oraz Eurovision: Your Country Needs You (2009–2010), lecz przez większość swojej historii był znany jako A Song for Europe (1961–1995, 2000–2003).
Zwycięzcy
Poniżej znajduje się lista wszystkich piosenek i ich wykonawców, którzy zwyciężyli finał konkursu selekcyjnego, i reprezentowali Wielką Brytanię w Konkursie Piosenki Eurowizji[1]:
↑ abc"Wielka Czwórka" (od 2011 "Wielka Piątka") to grupa państw, która wpłaca największe składki członkowskie do Europejskiej Unii Nadawców (EBU), z tego względu ma rokrocznie zagwarantowany udział w finale widowiska. Do grupy tych państw należą: Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy oraz (od 2011) Włochy.
↑"Wielka Piątka" to grupa państw, która wpłaca największe składki członkowskie do Europejskiej Unii Nadawców (EBU), z tego względu ma rokrocznie zagwarantowany udział w finale widowiska. Do grupy tych państw należą: Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy oraz Włochy.
Uwagi
↑Podczas imprezy w 1996 roku zorganizowano rundę kwalifikacyjną, mającą na celu zmniejszenie liczby państw biorących udział w finale widowiska. Etap eliminacyjny nie był transmitowany w telewizji ani nagrywany, krajowe komisje jurorskie przesłuchiwały wersje studyjne wszystkich konkursowych propozycji i przyznawały im punkty. Spośród 30 utworów nadesłanych przez publicznych nadawców, do finału zakwalifikowały się 22 propozycje. Jedynym krajem, który nie brał udziału w rundzie kwalifikacyjnej był gospodarz konkursu, czyli Norwegia.