Haracz szarego dnia (film)

W tym artykule poruszymy kwestię Haracz szarego dnia (film), która dzisiaj staje się coraz bardziej aktualna. Od momentu powstania Haracz szarego dnia (film) wzbudził duże zainteresowanie w różnych sektorach, wywołując debaty i kontrowersje wokół jego wpływu społecznego, gospodarczego i kulturowego. W tym sensie niezbędna jest dogłębna analiza różnych aspektów związanych z Haracz szarego dnia (film), a także jego implikacji na poziomie globalnym. Podobnie będzie starał się przedstawić wszechstronną i obiektywną wizję tego tematu, dostarczając kluczowych informacji, które pozwolą czytelnikowi zrozumieć jego dzisiejsze znaczenie i zakres.

Haracz szarego dnia
Gatunek

wojenny, dramat

Rok produkcji

1983

Data premiery

26 marca 1984

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

84 minuty

Reżyseria

Roman Wionczek

Scenariusz

Roman Wionczek
Janusz Krasiński

Muzyka

Andrzej Korzyński

Zdjęcia

Bogusław Lambach

Scenografia

Zenon Różewicz

Haracz szarego dnia – polski film wojenny z 1983 roku w reżyserii Romana Wionczka. Adaptacja powieści Janusza Krasińskiego o tym samym tytule.

Zdjęcia kręcono w Warszawie (Most Poniatowskiego) i w Cieksynie (most) oraz na stacjach kolejowych Wkra w Józefowie i Sochaczew Miasto[1].

Fabuła

Rok 1943. Trwa II wojna światowa. Grupa partyzantów, w skład której wchodzą między innymi młody poeta Gonczar, jego przyjaciel Włodek i Zosia, dostają rozkaz wysadzenia w powietrze mostu kolejowego, podczas przejazdu transportu wojskowego. Zadanie zostaje wykonane, jednak okupione wielkimi stratami.

Obsada aktorska

Przypisy

  1. Haracz szarego dnia. Film Polski. . (pol.).

Linki zewnętrzne