W dzisiejszym świecie Jacek Fedorowicz stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum społeczeństwa. Zarówno zawodowo, jak i osobiście, Jacek Fedorowicz pozostawił głęboki ślad w naszym życiu i sposobie, w jaki współdziałamy z otaczającym nas światem. Od wpływu na gospodarkę po wpływ na kulturę popularną, Jacek Fedorowicz pozostaje gorącym tematem, który nadal wywołuje debatę i refleksję na całym świecie. W tym artykule zbadamy różne aspekty Jacek Fedorowicz i jego znaczenie w naszym obecnym społeczeństwie, zapewniając kompleksowy obraz jego znaczenia i implikacji na przyszłość.
W 1980 wstąpił do „Solidarności”, współpracował z Radiem „S” Regionu Mazowsze związku. Na początku stanu wojennego zerwał wszelkie kontakty z państwowymi środkami przekazu. Wraz z żoną Anną zaangażował się w działalność Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom. Występował głównie na terenach kościelnych, tam urządzał też wystawy swoich wspierających opozycję polityczną rysunków, występował z odczytami w ramach Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Wtedy powstały audycje (audio i video) rozprowadzane na kasetach w drugim obiegu (emitowało je także Radio Wolna Europa). Jednym z jego pomysłów z tamtych czasów było ośmieszanie reżimowego dziennika telewizyjnego. W 1989 był współautorem audycji przedwyborczych Komitetu Obywatelskiego, w których m.in. omawiał zasady głosowania.
W III RP powrócił do występowania w ramach wieczorów autorskich. W latach 90. zaczął prowadzić w TVP program Dziennik Telewizyjny, który przekształcił się w program rozrywkowy. W 2005 program ten na kilka miesięcy zmienił nazwę na SEJF (Subiektywny Ekspres Jacka Fedorowicza). W 2006 satyryk odszedł z Telewizji Polskiej. Przez pewien czas był gospodarzem seansów Z przymrużeniem kamery emitowanych w telewizji Kino Polska. Autor cotygodniowych felietonów satyrycznych – od 1999 do 2008 w „Gazecie Telewizyjnej” (dodatku „Gazety Wyborczej”), następnie w środowym dodatku kulturalnym „GW”. Został też felietonistą polskiej edycji „Runner’s World”[4].
Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zaangażowanie w walkę o wolność słowa i wolne media, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, 2007)[10][11]
2002 – Order Krzywego Ołówka z Wieńcem i dyplom doktora humoris causa przyznane przez redakcję pisma „Tele Tydzień”
2002 – Gwiazda Telewizji Polskiej, statuetka wręczona z okazji 50-lecia TVP
2003 – Grand Prix – Błękitny Melonik Charliego na IV Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku dla programu Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza – wydanie specjalne
2004 – nagroda publiczności na V Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku za program Dziennik Telewizyjny
2005 – Gwiazda uśmiechu – nagroda publiczności na VI Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku