Jacek Torliński

W tym artykule przyjrzymy się fascynującemu życiu Jacek Torliński, postaci, która pozostawiła niezatarty ślad w historii. Dzięki swoim osiągnięciom i wkładowi Jacek Torliński udowodnił, że jest prawdziwym pionierem w swojej dziedzinie, inspirując całe pokolenia swoją odwagą i determinacją. Od skromnych początków po drogę do sławy Jacek Torliński pokonał pozornie nie do pokonania przeszkody, aby osiągnąć sukces. Dzięki dziedzictwu, które będzie trwać wiecznie, Jacek Torliński pozostaje kultową postacią, która nadal wpływa na nasze życie w sposób, którego nawet sobie nie wyobrażaliśmy. Dołącz do nas w tej podróży w czasie, odkrywając życie i dziedzictwo Jacek Torliński.

Jacek Torliński
Data urodzenia

4 października 1979

Informacje klubowe
Klub

SKLA Sopot

Jacek Torliński (ur. 4 października 1979[1]) – polski lekkoatleta, skoczek o tyczce, po zakończeniu kariery pracuje jako trener lekkoatletyczny.

Życiorys

Skok o tyczce uprawiał od siódmego roku życia, jako nastolatek dwukrotnie zajmował miejsca w czołowej ósemce mistrzostw Polski w kategorii seniorów (1996 – 8. miejsce – i 1997 – 6. miejsce), był także mistrzem Polski juniorów w hali[2]. Jego rekord życiowy wynosi 4,85 m. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej rozpoczął pracę jako trener, początkowo jako asystent Edwarda Szymczaka, później jako samodzielny szkoleniowiec.

W 2003 zaczął trenować Annę Rogowską, która rok później zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Atenach. Od 2006 Torliński i Rogowska są małżeństwem, kontynuując współpracę na polu zawodowym. W 2009 Rogowska sięgnęła po złoty medal rozegranych w Berlinie mistrzostw świata. Od początku współpracy z Torlińskim jego podopieczna ośmiokrotnie ustanawiała rekordy Polski na otwartym stadionie (do 4,83 m), wielokrotnie ustanawiała także rekordy kraju w hali, jej aktualny halowy rekord Polski – 4,85 m jest równy rekordowi życiowemu jej męża[3][4][5].

Przypisy

Bibliografia

  • Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin-Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008. ISBN 978-83-61233-20-6.
  • Janusz Waśko, Andrzej Socha: Athletics National Records Evolution 1912–2006. Zamość – Sandomierz: 2007.
  • Jacek Torliński: Kocham to, co robię. gazeta.pl. . (pol.).