Kazimierz Galusik

W dzisiejszym świecie Kazimierz Galusik stał się tematem o dużym znaczeniu i dyskusji w różnych obszarach. Znaczenie Kazimierz Galusik w ostatnich latach rośnie, budząc zainteresowanie ekspertów i profesjonalistów z różnych dziedzin. Ponieważ Kazimierz Galusik w dalszym ciągu przyciąga uwagę, niezwykle istotne jest zrozumienie jego wpływu na społeczeństwo i zbadanie potencjalnych konsekwencji, jakie ma na poziomie globalnym. W tym artykule zagłębimy się w znaczenie i znaczenie Kazimierz Galusik, analizując jego znaczenie w różnych kontekstach i oferując szeroką wizję jego dzisiejszego wpływu.

Kazimierz Galusik
Data i miejsce urodzenia

25 stycznia 1933
Wąbiewo

Data i miejsce śmierci

28 stycznia 2018
Lubsko

Poseł VII kadencji Sejmu PRL
Okres

od 21 marca 1976
do 21 marca 1980

Przynależność polityczna

Polska Zjednoczona Partia Robotnicza

Kazimierz Galusik (ur. 25 stycznia 1933 w Wąbiewie, zm. 28 stycznia 2018[1][2] w Lubsku[3]) – polski monter, poseł na Sejm PRL VII kadencji.

Życiorys

Syn Wawrzyna i Władysławy[3]. Uzyskał wykształcenie zasadnicze zawodowe. Pracował jako monter wagonowy w Zastalu w Zielonej Górze. W 1976 uzyskał mandat posła na Sejm PRL w okręgu Zielona Góra z ramienia Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zasiadał w Komisji Komunikacji i Łączności oraz w Komisji Kultury i Sztuki.

Żonaty z Bronisławą. Pochowany 31 stycznia 2018 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze[2].

Przypisy

Bibliografia