Krzysztof Selmaj

W tym artykule poznamy fascynujący świat Krzysztof Selmaj i wszystko, co ta koncepcja lub osoba ma do zaoferowania. Od historycznych początków po dzisiejsze znaczenie, Krzysztof Selmaj odegrał fundamentalną rolę w różnych aspektach społeczeństwa. Na tych stronach będziemy analizować jego wpływ na kulturę, technologię, politykę i wiele innych obszarów. Dodatkowo zagłębimy się w jego różne aspekty, badając, jak Krzysztof Selmaj ewoluował w czasie i jak nadal wpływa na nasze życie. Przygotuj się na zanurzenie się w odkrywczą podróż poprzez ten ekscytujący temat, podczas którego zbadamy jego znaczenie, implikacje i znaczenie we współczesnym świecie.

Krzysztof Selmaj
Państwo działania

 Polska

Data i miejsce urodzenia

3 kwietnia 1955
Łódź

profesor nauk medycznych
Specjalność: neurolog
Alma Mater

Akademia Medyczna w Łodzi

Doktorat

1990

Habilitacja

1986

Profesura

1993

Polska Akademia Umiejętności
Status

członek korespondent

Odznaczenia
Złoty Krzyż Zasługi Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”

Krzysztof Wojciech Selmaj (ur. 3 kwietnia 1955 w Łodzi) – polski lekarz, neurolog, profesor nauk medycznych.

Życiorys

W 1980 ukończył studia w Akademii Medycznej w Łodzi, następnie podjął pracę w macierzystej uczelni. Pracę doktorską obronił w 1983, habilitował się w 1986, w 1993 otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Od 1995 kierował Katedrą i Kliniką Neurologii, po przekształceniu AM w Uniwersytet Medyczny kieruje Katedrą Neurologii. W swoich badaniach zajmuje się patogenezą neurologicznych chorób autoimmunologicznych, w tym w szczególności stwardnienia rozsianego, za prace w tym zakresie otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za 1994 rok.

W latach 2008–2011 był prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Jest członkiem korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności.

Wśród wypromowanych przez niego doktorów znaleźli się: Andrzej Głąbiński(inne języki), Anna Jurewicz(inne języki), Marcin Mycko(inne języki), Mariusz Stasiołek, Mariola Świderek-Matysiak, Maciej Juryńczyk(inne języki).

W 2010 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi[1], a w 2013 odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”[2].

Przypisy

  1. Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 października 2010 r. o nadaniu odznaczeń (M.P. z 2011 r. nr 4, poz. 51).
  2. Krzysztof Selmaj | Rzecznik Praw Obywatelskich , bip.brpo.gov.pl .

Bibliografia