Lei Sheng

W tym artykule poruszymy kwestię Lei Sheng, która jest dziś niezwykle ważna i aktualna. Lei Sheng był przedmiotem debaty i analiz w różnych obszarach, ponieważ jego wpływ wpływa na różne aspekty życia codziennego. W całej historii Lei Sheng był źródłem zainteresowania badaczy, specjalistów i entuzjastów, którzy poświęcili czas i wysiłek, aby zrozumieć jego znaczenie i zakres. W tym sensie ten artykuł ma na celu zbadanie wielu aspektów i wymiarów otaczających Lei Sheng, oferując szeroką i zrównoważoną wizję, która pozwala czytelnikowi zagłębić się w jego złożoność i znaczenie dzisiaj.

Lei Sheng
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

7 marca 1984
Tianjin

Wzrost

193 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Chiny
Igrzyska olimpijskie
złoto Londyn 2012 szermierka
(floret ind.)
Mistrzostwa świata
złoto Paryż 2010 floret druż.
złoto Katania 2011 floret druż.
srebro Paryż 2010 floret ind.
srebro Kazań 2014 floret druż.
brąz Turyn 2006 floret ind.
brąz Petersburg 2007 floret ind.

Lei Sheng (chiń. upr. 雷声; chiń. trad. 雷聲; pinyin Léi Shēng; ur. 7 marca 1984 w Tianjin) – chiński florecista, złoty medalista olimpijski i sześciokrotny medalista mistrzostw świata.

Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku zajął ósme miejsce w zawodach indywidualnych. Podczas rozgrywanych cztery lata później igrzysk olimpijskich w Londynie wywalczył złoty medal indywidualnie, pokonując w finale Ala ad-Dina Abu al-Kasima z Egiptu 15:13. Brał też udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, zajmując 5. miejsce w zawodach drużynowych i 21. miejsce w zawodach indywidualnych.

Podczas mistrzostw świata w Turynie w 2006 roku zajął indywidualnie trzecie miejsce, ustępując tylko Niemcowi Peterowi Joppichowi i Włochowi Andrei Baldiniemu. Wynik ten powtórzył na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata w Petersburgu, ponownie plasując się za Joppichem i Baldinim. Kolejne medale zdobył na mistrzostwach świata w Paryżu (2010). Reprezentacja Chin w składzie: Huang Liangcai, Lei Sheng, Zhu Jun i Zhang Liangliang wywalczyła drużynowo złoty medal. Na tej samej imprezie Lei był drugi indywidualnie, przegrywając w finale Peterem Joppichem 11:15. Złoty medal w drużynie zdobył także na mistrzostwach świata w Katanii (2011), startując razem z Zhangiem Liangliangiem, Zhu Junem i Ma Jianfeiem. Chińczycy z Lei Shengiem w składzie zdobyli również srebrny medal w zawodach drużynowych podczas mistrzostw świata w Kazaniu (2014).

Wywalczył złoty medal drużynowo i brązowy indywidualnie na igrzyskach azjatyckich w Doha w 2006 roku. Takie same wyniki osiągnął podczas rozgrywanych cztery lata później igrzysk azjatyckich w Kantonie. Ponadto zajął drugie miejsce drużynowo na igrzyskach azjatyckich w Inczon w 2014 roku.

Wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Azji, w tym złote indywidualnie na MA w Wakayamie (2012)[1] oraz drużynowo podczas MA w Nantong (2007)[2], MA w Bangkoku (2008)[3], MA w Seulu (2010)[4], MA w Seulu (2011)[5], MA w Suwon (2014)[6] i MA w Singapurze (2015)[7].

Przypisy

Linki zewnętrzne