Lilith (film 1964)

W artykule Lilith (film 1964) zajmiemy się tematem, który był przedmiotem dużego zainteresowania i debaty w dzisiejszym społeczeństwie. Przez lata Lilith (film 1964) przykuł uwagę naukowców, ekspertów i ogółu społeczeństwa, generując szeroki wachlarz opinii i perspektyw. Od wpływu na życie codzienne po wpływ na trendy kulturowe, Lilith (film 1964) pozostawił znaczący ślad w różnych obszarach. W tym artykule postaramy się zagłębić w historię, wpływ i przyszłe implikacje Lilith (film 1964), w celu przedstawienia kompleksowej i wzbogacającej wizji na ten temat. Dzięki szczegółowej i wnikliwej analizie czytelnik będzie mógł zagłębić się w złożoność i wymiary Lilith (film 1964), wzbogacając swoje zrozumienie i perspektywę na ten temat.

Lilith
Gatunek

dramat psychologiczny

Rok produkcji

1964

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

114 min

Reżyseria

Robert Rossen

Scenariusz

Robert Rossen

Główne role

Warren Beatty
Jean Seberg
Peter Fonda

Muzyka

Kenyon Hopkins

Zdjęcia

Eugen Schüfftan

Wytwórnia

Centaur Enterprises

Dystrybucja

Columbia Pictures

Lilithamerykański film w reżyserii Roberta Rossena z 1964 roku. W rolach głównych wystąpili Warren Beatty i Jean Seberg. Film opowiada o schizofrenii, miłości i zagubieniu w świecie. Autorem powieści, pod tym samym tytułem, na podstawie której został nakręcony obraz, był J. R. Salamanca. Lilith był ostatnim filmem Roberta Rossena.

Fabuła

Vincent Bruce (Warren Beatty), młody weteran wojny koreańskiej, wrócił do swojej miejscowości, gdzie zaczął pracować jako terapeuta w zakładzie psychiatrycznym. Spotyka tam pacjentkę, piękną i tajemniczą Lilith Arthur (Jean Seberg). Początkowo Vincent robi wszystko, by zachować z nią profesjonalne relacje, niemniej sytuacja wymyka się spod kontroli.

Obsada

Nagrody i nominacje

  • 1965: nominacja do Złotego Globu dla Jean Seberg w kategorii najlepsza aktorka w filmie dramatycznym[1].

Przypisy

  1. Winners & Nominees 1965. (ang.) goldenglobes.com

Bibliografia

Linki zewnętrzne