Mare Moscoviense

W dzisiejszym świecie Mare Moscoviense stał się tematem o wielkim znaczeniu i zainteresowaniu ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Od wpływu na społeczeństwo po wpływ na życie codzienne, Mare Moscoviense wpływa na wiele aspektów naszego życia. Przez lata Mare Moscoviense był badany i omawiany z wielu perspektyw, generując szerokie spektrum opinii i teorii na ten temat. W tym artykule dokładnie zbadamy znaczenie Mare Moscoviense i jego nieuniknione znaczenie we współczesnym świecie, oferując szczegółową i obiektywną wizję wielu jego aspektów.

Mare Moscoviense
Ilustracja
Ciało niebieskie

Księżyc

Średnica krateru

420 km

Głębokość krateru

5,25 - 5,96 km

Źródło nazwy

Wielkie Księstwo Moskiewskie

Położenie na mapie Księżyca
Mapa konturowa Księżyca, blisko prawej krawiędzi nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Mare Moscoviense”
Księżyc27°18′N 147°54′E/27,300000 147,900000

Mare Moscoviense (łac. Morze Moskwy) – morze księżycowe położone po niewidocznej stronie Księżyca, w centralnej części dużego basenu uderzeniowego. Średnica morza równa jest 277 km, jest to jedno z niewielu mórz znajdujących się na odwróconej od Ziemi stronie Księżyca. Morze Moskwy zostało rozpoznane na zdjęciach sondy Łuna 3, która w 1959 r. jako pierwsza sfotografowała tę część Srebrnego Globu[1].

Przypisy

  1. Akademia Nauk ZSRR: Atlas odwrotnej strony Księżyca. Tłum. Andrzej Kajetan Wróblewski. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1961.