W tym artykule zostanie poruszony temat Marek Fiedler, który wywołał duże zainteresowanie i debatę w różnych obszarach. Marek Fiedler to temat, który przyciągnął uwagę naukowców, specjalistów i ogółu społeczeństwa ze względu na jego znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie. Od swoich początków do chwili obecnej Marek Fiedler był przedmiotem badań, analiz i refleksji, co doprowadziło do powstania różnych teorii, podejść i opinii na ten temat. W tym artykule omówione zostaną najważniejsze aspekty Marek Fiedler, a także jego wpływ na różne aspekty codziennego życia. Podobnie zbadane zostaną różne perspektywy istniejące wokół Marek Fiedler, w celu przedstawienia szerokiej i wszechstronnej wizji tematu.
Marek Fiedler Warszawa, 20 maja 2017 | |
Data i miejsce urodzenia | |
---|---|
Strona internetowa |
Marek Fiedler (ur. 29 maja 1947 w Londynie) – polski pisarz, podróżnik, dyrektor Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.
Wnuk wydawcy Antoniego Fiedlera, syn Włoszki Marii Maccariello oraz podróżnika i przyrodnika Arkadego Fiedlera[1].
Ukończył studia prawnicze na UAM w Poznaniu.
Prywatne Muzeum-Pracownię z Ogrodem Kultur i Tolerancji założył w 1974 wraz z ojcem Arkadym, bratem Arkadym Radosławem i żoną Krystyną w rodzinnym domu w Puszczykowie[2].
Zafascynowany światem Indian, napisał powieści, poświęcone wielkim dziewiętnastowiecznym wodzom Dakotów: Szalonemu Koniowi („Szalony Koń”) i Siedzącemu Bykowi („Siedzący Byk”). Wspólnie z ojcem Arkadym napisał Ród Indian Algonkinów i Indiański Napoleon Gór Skalistych. Odbył podróże, które zaowocowały wystawami fotograficznymi: Meksyk-śladami Pierzastego Węża[3] (razem z synem Radosławem), W poszukiwaniu śladów Dywizjonu 303[4] i W krainie Inków[5] (razem z synem Markiem Oliwierem).