Martin Krebs

Obecnie Martin Krebs stał się tematem o dużym znaczeniu w dzisiejszym społeczeństwie. Wraz z postępem technologii i globalizacją Martin Krebs zyskał fundamentalną rolę w naszym życiu. Zarówno prywatnie, jak i zawodowo, Martin Krebs wywarł znaczący wpływ na sposób, w jaki odnosimy się do siebie, pracujemy i bawimy się. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zrozumieć wpływ, jaki Martin Krebs ma na nasze codzienne życie, a także konsekwencje, jakie niesie ze sobą na przyszłość. W tym artykule szczegółowo zbadamy wszystko, co jest związane z Martin Krebs, od jego początków po dzisiejsze wpływy, w celu przedstawienia kompletnej i aktualnej wizji tego bardzo istotnego tematu.

Martin Krebs
Arcybiskup tytularny Taborenta
Herb duchownego Beati misericordes
Błogosławieni miłosierni
Kraj działania

Szwajcaria

Data i miejsce urodzenia

2 listopada 1956
Essen, Niemcy

Nuncjusz Apostolski w Monako
Okres sprawowania

od 2024

Nuncjusz Apostolski w Szwajcarii
Okres sprawowania

od 2021

Wyznanie

katolicyzm

Kościół

rzymskokatolicki

Prezbiterat

10 października 1983

Nominacja biskupia

8 września 2008

Sakra biskupia

16 listopada 2008

Sukcesja apostolska
Data konsekracji

16 listopada 2008

Konsekrator

Tarcisio Bertone

Współkonsekratorzy

Erwin Josef Ender
Felix Genn

Martin Krebs (ur. 2 listopada 1956 w Essen) – niemiecki duchowny katolicki, arcybiskup, nuncjusz apostolski w Szwajcarii i Liechtensteinie, nuncjusz apostolski w Monako.

Życiorys

10 października 1983 otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Friedricha Wettera i został inkardynowany do diecezji Essen. W 1987 rozpoczął przygotowanie do służby dyplomatycznej na Papieskiej Akademii Kościelnej.

8 września 2008 został mianowany przez Benedykta XVI nuncjuszem apostolskim w Gwinei i w Mali oraz arcybiskupem tytularnym Taborenta. Sakry biskupiej 16 listopada 2008 udzielił mu Sekretarz Stanu Tarcisio Bertone. Współkonsekratorami byli abp Erwin Josef Ender i bp Felix Genn.

8 maja 2013 papież Franciszek mianował go nuncjuszem apostolskim w Nowej Zelandii. Równocześnie został nuncjuszem akredytowanym w innych krajach regionu Pacyfiku: Wyspach Cooka, Kiribati, Palau i Mikronezji. Od 23 września 2013 reprezentuje równocześnie Stolicę Apostolską w Fidżi, Samoa i Vanuatu, od 18 stycznia 2014 akredytowany w Tonga, a od 3 maja 2014 na Wyspach Marshalla i w Nauru.

16 czerwca 2018 został mianowany nuncjuszem apostolskim w Urugwaju. 3 marca 2021 został przeniesiony do nuncjatury w Szwajcarii i Liechtensteinie. 19 kwietnia 2024 został jednocześnie akredytowany nuncjuszem apostolskim w Monako[1].

Przypisy

Linki zewnętrzne