Miód mniszkowy

W tym artykule poświęconym Miód mniszkowy zagłębimy się w obszerną analizę, która uwzględni różne aspekty związane z tym tematem. Zbadamy jego wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, jego znaczenie w historii, postępy i zmiany, których doświadczył na przestrzeni czasu, a także różne perspektywy, które go otaczają. Poprzez tę podróż staramy się zapewnić wszechstronną wizję, która pozwoli naszym czytelnikom w pełni zrozumieć znaczenie i zakres Miód mniszkowy w różnych kontekstach.

Miód mniszkowy

Miód mniszkowy – odmiana miodu kwiatowego powstająca z nektaru zbieranego przez pszczoły z kwiatów mniszka pospolitego. Raczej rzadko wytwarzany. Ma złocistożółty kolor, z czasem ciemnieje i staje się bursztynowy[1]. Smak ma bardzo słodki, nieco kwaskowaty[2]. Zapach ma ostry, czasem określany jako przypominający nieco amoniak[1]. Jest gęsty, ciągliwy i szybko, w ciągu kilku tygodni krystalizuje. Wyróżnia się najniższą kwasowością spośród miodów odmianowych w Europie Środkowej[2].

Zobacz też

Przypisy

  1. a b Jenni Fleetwood: The Book of Honey: Nature's wonder ingredient: 100 amazing and unexpected uses from natural healing to beauty. Lorenz Books, 2009, s. 28. ISBN 1-4351-1826-X.
  2. a b Miód mniszkowy. Wydawnictwo "Pasieka" Bee & Honey Sp. z o.o.. .