Mirush

W dzisiejszym świecie Mirush stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu dużej liczby osób. Od momentu pojawienia się Mirush przykuł uwagę różnych sektorów społeczeństwa, wywołując debaty, sprzeczne opinie i ciągłe zainteresowanie zdobywaniem większej wiedzy na ten temat. Jego wpływ przekroczył granice i zaowocował dużą liczbą badań i publikacji mających na celu zgłębienie jego różnych aspektów. Mirush zdołał zająć poczesne miejsce w mediach i programie politycznym, do niego podchodzi się z wielu perspektyw i generuje niekończące się opinie i stanowiska. W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Mirush, badając jego pochodzenie, ewolucję i wpływ na dzisiejsze społeczeństwo.

Mirush
Blodsbånd
Gatunek

dramat
obyczajowy
kryminalny

Rok produkcji

2007

Data premiery

1 marca 2007

Kraj produkcji

Norwegia
Dania

Język

norweski
albański

Czas trwania

100 min

Reżyseria

Marius Holst

Scenariusz

Harald Rosenløw Eeg
Lars Gudmestad

Zdjęcia

John Andreas Andersen

Scenografia

Ingeborg Kvamme

Montaż

Guido Notari

Produkcja

Gudny Hummelvoll

Nagrody
Złoty Łabędż

Mirush – norwesko-duński dramat kryminalno-obyczajowy z 2007 roku w reżyserii Mariusa Holsta.

Fabuła

15-letni Mirush wyjeżdża z Kosowa do Norwegii, próbując tam znaleźć ojca, który opuścił rodzinę, kiedy Mirush był jeszcze małym dzieckiem. Odnajduje swojego ojca, który prowadzi restaurację w Oslo, ale ma ciągle kłopoty z albańską mafią, której musi się opłacać. Mirush rozpoczyna pracę w restauracji ojca, ale nie ujawnia, że jest jego synem.

W 2007 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kopenhadze reżyser filmu Marius Holst otrzymał za ten film główną nagrodę Złotego Łabędzia. W tym samym roku film został wyróżniony na Festiwalu Filmowym w Mannheim.

Główne role

Linki zewnętrzne