Parsegh Baghdassarian

W tym artykule zbadamy temat Parsegh Baghdassarian z wyjątkowej i nowatorskiej perspektywy. Parsegh Baghdassarian to temat, który w ostatnich latach przykuł uwagę wielu osób, dlatego w tym artykule proponujemy dogłębną analizę go. Od jego początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, poprzez możliwe implikacje w przyszłości, zanurzymy się w wyczerpującej analizie, która ma na celu rzucić światło na wszystkie istotne aspekty Parsegh Baghdassarian. W tym celu będziemy potrzebować współpracy ekspertów w tej dziedzinie, a także świadectw od osób, które blisko doświadczyły wpływu Parsegh Baghdassarian na swoje życie. Jesteśmy pewni, że ten artykuł zapewni pełną i wzbogacającą wizję tematu, który do dziś budzi debatę i fascynację.

Parsegh Baghdassarian
biskup tytularny Comana Armeniae
Kraj działania

Liban

Data i miejsce urodzenia

21 lutego 1975
Bejrut

Biskup pomocniczy Glendale
Okres sprawowania

od 2024

Wyznanie

katolicyzm

Kościół

ormiańskokatolicki

Inkardynacja

Instytut Duchowieństwa Patriarchalnego z Bzommar

Prezbiterat

2 września 2000

Nominacja biskupia

3 kwietnia 2024

Sakra biskupia

15 czerwca 2024

Sukcesja apostolska
Data konsekracji

15 czerwca 2024

Miejscowość

Burdż Hammud

Miejsce

Kościół Najświętszego Zbawiciela

Konsekrator

Raphaël Bedros XXI Minassian

Współkonsekratorzy

Jean Teyrouz
Mikaël Antoine Mouradian

Parsegh (Manuel) Baghdassarian ICPB (ur. 21 lutego 1975 w Bejrucie) – libański duchowny ormiańskokatolicki, biskup pomocniczy eparchii w Glendale od 2024.

Życiorys

Święcenia kapłańskie otrzymał 2 września 2000 w Instytucie Duchowieństwa Patriarchalnego z Bzommar. Był m.in. wicerektorem seminarium w Aleppo, ekonomem generalnym Instytutu oraz rektorem seminariów. W 2017 wyjechał do Stanów Zjednoczonych i objął funkcję proboszcza ormiańskokatolickiej parafii katedralnej w Glendale[1].

3 kwietnia 2024 otrzymał nominację na eparchę pomocniczego eparchii w Glendale ze stolicą tytularną Comana Armeniae[1].

15 czerwca 2024 otrzymał święcenia biskupie w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Burdż Hammud. Udzielił mu ich patriarcha Raphaël Bedros XXI Minassian[2].

Przypisy

Bibliografia