Pirawski

Obecnie Pirawski stał się tematem cieszącym się dużym zainteresowaniem i znaczeniem w dzisiejszym społeczeństwie. Wraz z ciągłym rozwojem technologii i globalizacją, Pirawski zyskał fundamentalną rolę w naszym codziennym życiu. Od wpływu na gospodarkę i politykę po wpływ na kulturę i rozrywkę, Pirawski zdołał przyciągnąć uwagę ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty związane ze zmienną Pirawski, analizując jej znaczenie, implikacje i ewolucję w czasie. Jaki jest prawdziwy wpływ Pirawski na nasze społeczeństwo? Jak zmienił się nasz sposób postrzegania i życia Pirawski na przestrzeni lat? Oto niektóre z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć w ramach tej wyczerpującej analizy.

Herb
Herb

Pirawski (Nałęcz Zawiniony[1]) – polski herb szlachecki, odmiana herbu szlacheckiego Nałęcz.

Opis herbu

W polu czerwonym nałęczka srebrna między trzema gwiazdami złotymi; jedną na górze, dwiema w pas po obu stronach nawiązania.

Klejnot: Panna w sukni błękitnej, z nałęczką na głowie, między dwoma rogami jelenimi, których się trzyma.

Labry: Czerwone, podbite srebrem.

Najwcześniejsze wzmianki

Panegiryk Tomasza Pirawskiego, biskupa nikopolskiego, biskupa pomocniczego i oficjała lwowskiego z XVII wieku[1].

Herbowni

Pirawski.

Przypisy

  1. a b Juliusz Karol Ostrowski: Księga herbowa rodów polskich, T. 2. Warszawa: Główny skład księgarnia antykwarska B. Bolcewicza, 1897, s. 264.

Bibliografia

  • Tadeusz Gajl: Herbarz polski od średniowiecza do XX wieku : ponad 4500 herbów szlacheckich 37 tysięcy nazwisk 55 tysięcy rodów. L&L, 2007. ISBN 978-83-60597-10-1.

Linki zewnętrzne