Obecnie Rafting stał się tematem zainteresowania wielu ludzi na całym świecie. Od wpływu na społeczeństwo po implikacje dla nauki i technologii, Rafting przyciągnął uwagę naukowców, badaczy i specjalistów z różnych dziedzin. Kontynuując eksplorację wymiarów Rafting, napotykamy nieskończone możliwości i wyzwania, które zapraszają nas do refleksji nad jego znaczeniem w naszym codziennym życiu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej Rafting i jego wpływowi na nasze codzienne życie, a także możliwościom, jakie oferuje na przyszłość.
Rafting – turystyczna odmiana flisu (spływu) rzecznego, do której używa się różnych rodzajów tratw, łodzi, pontonów, kajaków itp. (mogą być kulturowo charakterystyczne dla regionu). Rafting oferuje się na wodach śródlądowych o różnym stopniu trudności. Od połowy lat 80. XX wieku jako usługa turystyczna wypromowana i identyfikowana globalnie.
Na górskich terenach Polski można znaleźć rzeki i strumienie nadające się do raftingu, jednak zdecydowanie najpopularniejszym wyborem jest Dunajec. Z klasycznego spływu flisackiego w sezonie wakacyjnym 2021 skorzystało rekordowe 265 tysięcy turystów[1].