Reprezentacja Związku Radzieckiego w skokach narciarskich

W dzisiejszym świecie Reprezentacja Związku Radzieckiego w skokach narciarskich stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum ludzi. Od właścicieli firm i profesjonalistów po naukowców i miłośników rekreacji, Reprezentacja Związku Radzieckiego w skokach narciarskich przykuł uwagę milionów osób na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o wpływ społeczny, znaczenie historyczne czy znaczenie we współczesnym świecie, Reprezentacja Związku Radzieckiego w skokach narciarskich to temat, który zasługuje na dogłębne zbadanie. W tym artykule zagłębimy się w różne aspekty Reprezentacja Związku Radzieckiego w skokach narciarskich, analizując jego znaczenie, ewolucję w czasie i wpływ na różne obszary społeczeństwa.

Reprezentacja Związku Radzieckiego w skokach narciarskich
Ilustracja
Skrót FIS

SOV

Zawodnicy
Najwięcej wygranych zawodów PŚ

brak[a]

Medale
Igrzyska olimpijskie
złoto indywidualny: 1 raz
Mistrzostwa świata
złoto indywidualny: 2 razy
srebro indywidualny: 1 raz
brąz indywidualny: 2 razy

Reprezentacja Związku Radzieckiego w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania ZSRR w międzynarodowych zawodach.

Reprezentacja istniała w latach 19221991. Po rozpadzie Związku Radzieckiego, powstało kilka osobnych reprezentacji (m.in. Estonia, Kazachstan, Rosja, Gruzja). W reprezentacji ZSRR występowali w większości Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini i Kazachowie. Wśród zawodników znalazło się także kilku Gruzinów i Estończyków. Z pozostałych republik radzieckich występowali jedynie pojedynczy skoczkowie.

Ostatni występ drużynowy ekipa ZSRR zaliczyła 14 lutego 1991 podczas Mistrzostw Świata na dużej skoczni w Predazzo, zajmując 10. miejsce.

Uwagi

  1. Reprezentanci ZSRR wielokrotnie wygrywali zawody FIS, rozgrywane w ramach Turnieju Czterech Skoczni, jednak w Pucharze Świata (rozgrywany od 1979 roku) nie odnieśli żadnego zwycięstwa