W dzisiejszych czasach Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich stał się tematem, który budzi ogromne zainteresowanie wśród osób w każdym wieku. Wraz z postępem technologii i zmianami w społeczeństwie Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich przejął fundamentalną rolę w naszym życiu. Od wpływu na gospodarkę po wpływ na kulturę popularną, Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich zdołał przyciągnąć uwagę milionów ludzi na całym świecie. W tym artykule zbadamy znaczenie Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich i przeanalizujemy jego znaczenie w różnych aspektach życia codziennego.
Ten artykuł dotyczy reprezentacji RFN w latach 1949-90 i Niemiec po 1990. Zobacz też: hasło o reprezentacji NRD z lat 49-90.
Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Niemiec w międzynarodowych zawodach
przez Niemiecki Związek Narciarski (Deutsche Skiverband).
W latach 1949–1990 istniały osobne reprezentacje Niemiec Wschodnich i Zachodnich. Po zjednoczeniu Niemiec zawodnicy z NRD zostali włączeni do kadry RFN.
Kadra na sezon 2024/2025
W grupach szkoleniowych znalazło się 47 zawodników i 25 zawodniczek[1].
Trenerami głównymi męskiej i kobiecej kadry pozostali odpowiednio Stefan Horngacher i Maximilian Mechler, a posadę szkoleniowca męskiej grupy Ib objął Ronny Hornschuh. Utworzono po 4 grupy szkoleniowe, w których znalazło się 42 zawodników i 24 zawodniczki[2][3].
Trenerem głównym męskiej reprezentacji Niemiec pozostał Stefan Horngacher, a stanowisko to w reprezentacji kobiecej objął Maximilian Mechler. Utworzono po 4 kadry męskie i kobiece, w których znalazło się łącznie 41 zawodników i 19 zawodniczek[5].
W reprezentacji Niemiec na sezon olimpijski znalazło się 7 kadr w 5 grupach szkoleniowych u mężczyzn (razem 50 skoczków) oraz 4 kadry w 4 grupach szkoleniowych wśród kobiet (razem 33 skoczkinie). Trenerem kadry mężczyzn nadal będzie Werner Schuster a jego asystentem Roar Ljøkelsøy[10].
Składy reprezentacji Niemiec zostały podzielone na 3 kadry, a także 3 grupy treningowe, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Trenerem mężczyzn pozostał Werner Schuster[11].
W porównaniu do poprzedniego sezonu w układzie kadr nie zaszły znaczące zmiany. Trenerem mężczyzn pozostał Werner Schuster, a mężczyźni oraz kobiety zostały podzielone na 4 kadry i 4 grupy treningowe[12].
Trenerem kadry mężczyzn pozostał Werner Schuster. Zarówno mężczyzn, jak i kobiety podzielono na 4 kadry (A, B, C, D) i 4 grupy treningowe (1a, 1b, 2a, 2b)[13].
Trenerem kadry narodowej od 2008 roku jest Austriak Werner Schuster. Podobnie, jak w poprzednim sezonie, reprezentacja została podzielona na kadry (A, B, C) oraz grupy szkoleniowe (1a, 1b, 2a)[14].
Trenerem kadry narodowej od 2008 roku jest Austriak Werner Schuster. Reprezentacja podzielona została na kadry (A, B, C, D) i grupy szkoleniowe (1a, 1b, 2a, 2b, grupy wsparcia).
Poza wyżej wymienionymi w niemieckiej kadrze znalazła się również grupa młodych zawodników – członków grup szkoleniowych 2a i 2b (kadry C i D). Spośród członków grupy szkoleniowej 1a z sezonu 2010/2011 poza kadrą znaleźli się Michael Uhrmann, który zakończył karierę, oraz Georg Späth.
Kadra na sezon 2010/2011
Trenerem kadry narodowej od 2008 roku jest Austriak Werner Schuster. Od 2010 roku stanowisko drugiego trenera zajmuje Marc Nölke, natomiast lekarzem współpracującym z kadrą jest Harald Pernitsch[16].