SimEarth: The Living Planet

Dzisiaj porozmawiamy o SimEarth: The Living Planet, temacie, który w ciągu ostatniej dekady przykuł uwagę wielu osób. Od momentu powstania SimEarth: The Living Planet wzbudził duże zainteresowanie w różnych obszarach, od nauki po kulturę popularną. W tym artykule zbadamy różne aspekty SimEarth: The Living Planet, od jego wpływu na społeczeństwo po najnowsze badania na ten temat. Dowiemy się, jak SimEarth: The Living Planet ewoluował na przestrzeni czasu i jak na różne sposoby wpływał na ludzi. Dodatkowo przeanalizujemy niektóre kontrowersje i debaty, które pojawiły się wokół SimEarth: The Living Planet i jak te dyskusje ukształtowały nasze rozumienie tematu. Podsumowując, ten artykuł zapewni kompleksowy i szeroki przegląd SimEarth: The Living Planet, zapewniając czytelnikom solidne i aktualne zrozumienie tego fascynującego tematu.

SimEarth: The Living Planet
Producent

Maxis

Wydawca

Maxis

Dystrybutor

PL: IPS Computer Group[1]

Projektant

Will Wright

Data wydania

1990
PL: Lipiec 1996[1]

Gatunek

symulacyjna

Tryby gry

gra jednoosobowa

Kategorie wiekowe

ELSPA: 3+

Wymagania sprzętowe
Platforma

IBM PC, Amiga, TurboGrafx-16 / TurboDuo, Macintosh, X68000, Sega Mega Drive, SNES, Windows

Nośniki

dyskietka

SimEarth: The Living Planetgra komputerowa wyprodukowana przez Maxis w 1990 r. Gra jest symulacją planety. Gra stała się przełomem w tego typu grach, ale nie odniosła takiego sukcesu jak jej poprzednik SimCity. SimEarth zostało wydane na następujące platformy: IBM PC, Amiga, TurboGrafx-16 / TurboDuo, Macintosh, X68000, Sega Mega Drive, SNES i Windows.

W SimEarth gracz może zmieniać wiele czynników warunkujących życie m.in. atmosferę, temperaturę, rozmieszczenie lądów itp. Ma również możliwość umieszczania na planecie różnych form życia oraz ich obserwacji. Gra jest ograniczona czasowo, bo po 10 miliardach lat Słońce zamienia się w wielkiego olbrzyma i niszczy planetę gracza.

Przypisy

  1. a b Maxis w Polsce!. „Gry Komputerowe”. 05-06/1996, s. 10. CGS Computer Studio.