Stanisław Wachowski

W świecie Stanisław Wachowski istnieje wiele różnych aspektów do zbadania i przeanalizowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o wpływ Stanisław Wachowski na współczesne społeczeństwo, jego historyczne korzenie czy też dzisiejsze znaczenie, jest to niewątpliwie temat warty uwagi i badań. Na przestrzeni lat Stanisław Wachowski wzbudził duże zainteresowanie i wywołał liczne dyskusje i debaty. W tym sensie istotne jest zagłębienie się w różne podejścia istniejące wokół Stanisław Wachowski, a także implikacje, jakie to zjawisko może mieć w różnych obszarach. Dlatego ważne jest, aby omówić wszystkie aspekty związane z Stanisław Wachowski w sposób wyczerpujący i szczegółowy, aby zrozumieć jego prawdziwy zakres i znaczenie.

Stanisław Wachowski
Data i miejsce urodzenia

1 stycznia 1932
Gąbin

Poseł VII kadencji Sejmu PRL
Okres

od 21 marca 1976
do 21 marca 1980

Przynależność polityczna

Polska Zjednoczona Partia Robotnicza

Odznaczenia
Złoty Krzyż Zasługi

Stanisław Wachowski (ur. 1 stycznia 1932 w Gąbinie) – polski inżynier rolnictwa, poseł na Sejm PRL VII kadencji.

Życiorys

W 1945 został członkiem Organizacji Młodzieży Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego, z którym w 1948 przystąpił do Związku Młodzieży Polskiej. W 1955 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zasiadał w plenum jej Komitetu Powiatowego w Gostyninie, a następnie w Wąbrzeźnie.

W 1955 uzyskał tytuł inżyniera rolnictwa na Wydziale Rolnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 1959 został kierownikiem w Państwowych Gospodarstwach Rolnych województwa bydgoskiego, po czym został dyrektorem PGR w Strzykułach. Był radnym Gminnej Rady Narodowej w Ożarowie Mazowieckim. W 1976 uzyskał mandat posła na Sejm PRL w okręgu Warszawa-Wola. Zasiadał w Komisji Handlu Wewnętrznego, Drobnej Wytwórczości i Usług oraz w Komisji Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego.

Odznaczenia

Bibliografia