Synu, synu, cóżeś ty uczynił?

W dzisiejszym świecie Synu, synu, cóżeś ty uczynił? stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu wielu różnych osób. Niezależnie od tego, czy ze względu na wpływ na społeczeństwo, gospodarkę czy kulturę, Synu, synu, cóżeś ty uczynił? to temat, który nie pozostawia nikogo obojętnym. Od swojego pochodzenia i ewolucji po implikacje w teraźniejszości i przyszłości, Synu, synu, cóżeś ty uczynił? wywołał debatę w różnych obszarach, generując sprzeczne opinie i prowadząc do refleksji na temat jego znaczenia i wpływu. Dlatego konieczne jest głębsze zagłębienie się w badania i analizę Synu, synu, cóżeś ty uczynił?, aby kompleksowo zrozumieć jego wpływ i zakres w bieżącym kontekście. Biorąc pod uwagę tę rzeczywistość, konieczne jest podejście do tematu Synu, synu, cóżeś ty uczynił? z różnych perspektyw, aby zaoferować globalną i wzbogacającą wizję, która zaspokoi ciekawość i zainteresowanie wszystkich czytelników.

Synu, synu, cóżeś ty uczynił?
My Son, My Son, What Have Ye Done?
Gatunek

dramat, thriller

Rok produkcji

2009

Data premiery

6 września 2009 r. (Międzynarodowy Festiwal
w Wenecji
)
23 lipca 2010
(Nowe Horyzonty)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone, Niemcy

Język

angielski

Czas trwania

91 minut

Reżyseria

Werner Herzog

Scenariusz

Werner Herzog, Herbert Golder

Główne role

Michael Shannon, Willem Dafoe, Chloë Sevigny, Grace Zabriskie

Muzyka

Ernst Reijseger

Zdjęcia

Peter Zeitlinger

Montaż

Joe Bini, Omar Daher

Produkcja

Eric Bassett, David Lynch (wyk.)

Wytwórnia

Defilm, Industrial Entertainment, Paper Street Films

Synu, synu, cóżeś ty uczynił? (tytuł oryg. My Son, My Son, What Have Ye Done?) − amerykańsko-niemiecki film fabularny z 2009 roku, napisany i wyreżyserowany przez Wernera Herzoga oraz wyprodukowany wykonawczo przez Davida Lyncha.

Opis fabuły

Młody aktor Brad McCullam morduje swoją matkę przy użyciu szabli. Jego dom zostaje otoczony przez oddziały policji. Detektyw Hank Havenhurst próbuje poznać motywy zbrodni. W tym celu przesłuchuje partnerkę Brada, Ingrid. Dowiaduje się, że od czasu wizyty w Peru mężczyzna zaczął przejawiać objawy szaleństwa.

Obsada

Nagrody i wyróżnienia

  • 2009, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji
  • 2010, Casting Society of America, USA:
    • nominacja do nagrody Artios w kategorii wybitne osiągnięcie w dziedzinie castingu filmowego − niskobudżetowy film fabularny (dramat/komedia) (Johanna Ray, Jenny Jue)[1]

Przypisy

Linki zewnętrzne