Wiśnie (film)

Dzisiaj chcemy porozmawiać o Wiśnie (film). Jest to temat, który interesuje nas wszystkich, ponieważ Wiśnie (film) ma ogromny wpływ na nasze życie. W całej historii Wiśnie (film) był przedmiotem badań, debat i kontrowersji. Dziś Wiśnie (film) jest nadal aktualny i nadal budzi zainteresowanie w różnych obszarach. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Wiśnie (film), od jego pochodzenia po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Mamy nadzieję zaoferować interesujące i wzbogacające spojrzenie na Wiśnie (film) i przyczynić się do debaty na ten temat.

Wiśnie
Weichselkirschen
Gatunek

telewizyjny

Data premiery

1979

Kraj produkcji

Polska
Niemcy

Język

polski
niemiecki

Czas trwania

100 min

Reżyseria

Gerard Zalewski
Michael Günther

Scenariusz

Leonie Ossowski

Zdjęcia

Hennina Gärtner

Produkcja

Poltel
Aurora-Television

Wiśnie (niem. Weichselkirschen) – polsko-niemiecki film telewizyjny z 1979 roku w reżyserii Michaela Günthera i Gerarda Zalewskiego. Ekranizacja powieści Leonie Ossowski pod tym samym tytułem. Zdjęcia do filmu kręcono w Zgorzelcu, Lesznie, Osowej Sieni i Wschowie[1].

Fabuła

Trzydzieści lat po wojnie Anna, dziennikarka z Niemiec, wyjeżdża do swojej rodzinnej wsi na Dolnym Śląsku, którą musiała opuścić wraz z rodziną w 1945 r. Spotyka tutaj Ludwika, dawną miłość i ojca swojej córki.

Obsada

Przypisy

  1. Wiśnie. Film Polski. . (pol.).

Linki zewnętrzne