Wszyscy mają się dobrze (film 2009)

W dzisiejszym świecie Wszyscy mają się dobrze (film 2009) stał się tematem coraz większego zainteresowania szerokiego grona odbiorców. Wraz z postępem technologii i globalizacją Wszyscy mają się dobrze (film 2009) staje się coraz bardziej istotny w naszym codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy jest to zjawisko społeczne, postać historyczna czy współczesna koncepcja, Wszyscy mają się dobrze (film 2009) przykuł uwagę wielu ludzi na całym świecie. W tym artykule zbadamy różne aspekty Wszyscy mają się dobrze (film 2009) i przeanalizujemy jego wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Ponadto zbadamy jego ewolucję w czasie i rolę w różnych kontekstach kulturowych. Mamy nadzieję, że dzięki tej eksploracji rzucimy światło na znaczenie i znaczenie Wszyscy mają się dobrze (film 2009) dzisiaj.

Wszyscy mają się dobrze
Everybody's Fine
Gatunek

dramat, komedia

Rok produkcji

2009

Data premiery

świat: 4 grudnia 2009,
Polska: 8 stycznia 2010

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

99 min

Reżyseria

Kirk Jones

Scenariusz

Kirk Jones

Główne role

Robert De Niro,
Drew Barrymore,
Kate Beckinsale,
Sam Rockwell

Muzyka

Dario Marianelli

Zdjęcia

Henry Braham

Scenografia

Henry Braham

Montaż

Andrew Mondshein

Wytwórnia

Miramax Films,
Radar Pictures,
Hollywood Gang Productions

Dystrybucja

Miramax Films,
Forum Film Poland Sp. z o.o.

Budżet

21 mln dolarów[1]

Strona internetowa

Wszyscy mają się dobrze (ang. Everybody's Fine, 2009) − amerykański dramat filmowy napisany i wyreżyserowany przez Kirka Jonesa, z Robertem De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale i Samem Rockwellem w rolach głównych. Jest to remake włoskiego obrazu Giuseppe Tornatore o tym samym tytule (oryg. Stanno Tutti Bene).

Film kręcono w Nowym Jorku i stanie Connecticut. Kilka scen nakręcono na Uniwersytecie Yale[2].

Film zebrał mieszane recenzje, a krytycy ogłosili, że „spokojna, charyzmatyczna rola Roberta De Niro uratowała ten film, ale Wszyscy mają się dobrze smakuje jak stereotypowy świąteczny komediodramat[3]. Zarzucano mu zbytnią jednowymiarowość postaci drugoplanowych[4]. Choć data premiery wyraźnie wskazywała na aspiracje Oskarowe, film nie otrzymał żadnej nominacji. Obraz był wyświetlany w amerykańskich kinach zaledwie przez trzy tygodnie, zarabiając 9,2 miliona dolarów przy budżecie 21 milionów dolarów[1]. Do polskich kin trafił 8 stycznia 2010, a na DVD 7 maja 2010.

Opis fabuły

Frank Goode (Robert De Niro) próbując odnowić kontakty z dziećmi po śmierci żony, postanawia zorganizować przyjęcie w domu. Gdy wszystko wydaje się być gotowe, okazuje się, że goście nie przyjadą. Frank postanawia sam ich odwiedzić, wyruszając w podróż (autobusami i pociągami, ze względu na zwłóknienie płuc nie wolno mu latać) do Nowego Jorku (do syna, Davida – artysty malarza), Chicago (do córki, Amy, pracującej w reklamie), Denver (do Roberta – muzyka) i Las Vegas (do Rosie – tancerki).

Obsada[5]

" class="mw-editsection-visualeditor">edytuj | edytuj kod]

i inni.

Nagrody

Złote Globy 2009 – nominacja: najlepsza piosenka (I Want to) Come Home, w wykonaniu Paula McCartneya

GLAAD Media 2009 – nominacja: najlepszy film szeroko rozpowszechniony

Piosenki wykorzystane w filmie

Opracowano na podstawie napisów końcowych.

Przypisy

Linki zewnętrzne