Angloameryka

W tym artykule temat Angloameryka zostanie omówiony z różnych perspektyw, analizując jego znaczenie, wpływ i znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie. Zbadane zostaną różne aspekty związane z Angloameryka, a także jego implikacje na poziomie społecznym, kulturowym, gospodarczym i politycznym. W całym artykule zostaną zaprezentowane różne opinie i punkty widzenia, aby zaoferować wszechstronną i wzbogacającą wizję Angloameryka. Ponadto zbadane zostaną możliwe rozwiązania i inicjatywy mające na celu sprostanie wyzwaniom, jakie stwarza Angloameryka, aby zachęcić do dialogu i refleksji na ten temat.

Angloameryka (kolor ciemnozielony) oraz, zwykle niezaliczane do Angloameryki, inne kraje anglojęzyczne i francuskojęzyczny Quebec (kolor jasnozielony)

Angloameryka, Ameryka Anglosaska – określenie na część Ameryki położoną na północ od Meksyku, używane w opozycji do terminu Ameryka Łacińska. Angloameryka obejmuje Kanadę i Stany Zjednoczone, czyli kraje o przeważającej kulturze anglosaskiej – dominujący język angielski, wyznania protestanckie.

Angloameryka zajmuje obszar ponad 19,3 mln km², z ludnością sięgającą 330 mln mieszkańców (2006).

Społeczność Angloameryki w 76,1% zamieszkuje ośrodki miejskie (1997)[1].

Zobacz też

Przypisy

  1. Przeglądowy atlas świata. Ameryka Północna, pod red. Rajmunda Mydela i Jerzego Grocha, Kraków 1998, s. 16.