Krzysztof Stroiński (aktor)

W dzisiejszym świecie Krzysztof Stroiński (aktor) to temat interesujący, który przykuł uwagę wielu osób. Niezależnie od tego, czy ze względu na swoje znaczenie w społeczeństwie, czy wpływ na życie codzienne, Krzysztof Stroiński (aktor) wywołał ciągłą debatę w różnych obszarach. Od swoich wpływów w polityce po obecność w sferze kulturalnej, Krzysztof Stroiński (aktor) zdołał pozycjonować się jako kwestia o niekwestionowanym znaczeniu. Na przestrzeni lat Krzysztof Stroiński (aktor) ewoluował i dostosowywał się do zmieniających się wymagań społeczeństwa, czyniąc go tematem niezwykle interesującym i godnym dogłębnej analizy. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom Krzysztof Stroiński (aktor) i jego wpływowi na dzisiejszy świat.

Krzysztof Stroiński
Ilustracja
Krzysztof Stroiński (2003)
Data i miejsce urodzenia

9 października 1950
Pszczyna

Zawód

aktor

Lata aktywności

od 1970

Krzysztof Stroiński (ur. 9 października 1950 w Pszczynie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Życiorys

W roku 1972 ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pierwszym teatrem, z którym w latach 1972–1973 podjął współpracę, był Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Następnie, do roku 1978, występował w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza. Od roku 1979 jest aktorem teatrów warszawskich: Komedii (1979–1981), Dramatycznego (1981–1984), Nowego (1988–1989), Powszechnego (od 1990) oraz Studio (gościnnie).

Dużą popularność zyskał rolami w serialach telewizyjnych, przede wszystkim Leszka Góreckiego w Daleko od szosy, Michała Lindnera w Matkach, żonach i kochankach oraz „Metyla” w Pitbullu.

W roku 1977 na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie otrzymał nagrodę „Za stworzenie popularnych postaci telewizyjnych” (w serialu Daleko od szosy).

W latach 1992–1994 był aktorem Kabaretu Olgi Lipińskiej, gdzie wcielił się w rolę szefa instytucji „KABA 3”.

Filmografia

Nagrody

Linki zewnętrzne