Ladynowo

W dzisiejszym świecie Ladynowo to temat, który zyskał duże znaczenie w różnych obszarach. Zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym Ladynowo budzi coraz większe zainteresowanie ze względu na swój wpływ na społeczeństwo. Niezależnie od tego, czy lokalnie, czy globalnie, Ladynowo znacząco wpłynął na sposób, w jaki stawiamy czoła różnym wyzwaniom i możliwościom. W tym artykule dokładnie zbadamy Ladynowo i jego dzisiejszą rolę, analizując jego wpływ w różnych kontekstach i proponując możliwe rozwiązania lub podejścia, aby skutecznie sobie z tym poradzić.

Ladynowo
Państwo

 Litwa

Okręg

 uciański

Rejon

jezioroski

Gmina

Turmont

brak współrzędnych

Ladynowo – dawny zaścianek. Tereny na których był położony, leżą obecnie na Litwie, w okręgu uciańskim, w rejonie jezioroskim, w starostwie Turmont.

Historia

W czasach zaborów w granicach Imperium Rosyjskiego[1].

W dwudziestoleciu międzywojennym zaścianek leżał w Polsce, w województwie nowogródzkim (od 1926 w województwie wileńskim), w powiecie brasławskim[2], w gminie Smołwy[3].

Powszechny Spis Ludności z 1921 roku nie podał danych dotyczących miejscowości[4]. W 1931 w 1 domu zamieszkiwały 4 osoby[5].

Wierni należeli do parafii rzymskokatolickiej w Smołwach. Miejscowość podlegała pod Sąd Grodzki w m. Turmont i Okręgowy w Wilnie; właściwy urząd pocztowy mieścił się w m. Turmont.

Przypisy

  1. Berżeniki, zaścianek, pow. nowoaleksandrowski, gm. Smołwy, Słownik geograficzny Królestwa Polskiego, t. XV, cz. 1: Abablewo – Januszowo, Warszawa 1900, s. 116.
  2. Dz.U. 1926 nr 6 poz. 29
  3. Skorowidz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej: opracowany na podstawie wyników pierwszego powszechnego spisu ludności z dn. 30 września 1921 r. i innych źródeł urzędowych., t. 7, część 2, 1924, s. 14.
  4. Wykaz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej, t. 1, Warszawa 1938, s. 13.
  5. Wykaz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej, t. 1, Warszawa 1938, s. 13.