Miś Yogi (film)

W dzisiejszym świecie Miś Yogi (film) to temat, który zyskał duże znaczenie i uwagę w różnych obszarach. Niezależnie od tego, czy jest to poziom osobisty, zawodowy, społeczny czy polityczny, Miś Yogi (film) wywołał debaty, kontrowersje i dyskusje, które wzbudziły zainteresowanie osób w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. W tym artykule szczegółowo zbadamy wiele aspektów Miś Yogi (film) i jego wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Od jego początków po dzisiejszą ewolucję przeanalizujemy, w jaki sposób Miś Yogi (film) wpływa na sposób, w jaki myślimy, działamy i odnosimy się do otaczającego nas świata. Dzięki holistycznemu i multidyscyplinarnemu podejściu artykuł ten ma na celu przedstawienie wszechstronnej i wzbogacającej wizji Miś Yogi (film), aby ułatwić lepsze zrozumienie i refleksję na temat jego znaczenia w naszym codziennym życiu.

Miś Yogi
Yogi Bear
ilustracja
Gatunek

fabularno-animowany, familijny

Data premiery

11 grudnia 2010
18 lutego 2011 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone
Nowa Zelandia

Język

angielski

Czas trwania

80 min

Reżyseria

Eric Brevig

Scenariusz

Brad Copeland
Joshua Sternin
Jennifer Ventimilia

Muzyka

John Debney

Zdjęcia

Peter James

Montaż

Peter James

Produkcja

Donald De Line
Karen Rosenfelt

Wytwórnia

De Line Pictures
Sunswept Entertainment

Dystrybucja

Warner Bros. Pictures

Budżet

80 mln dolarów

Strona internetowa

Miś Yogi (ang. Yogi Bear) – amerykańsko-nowozelandzki film fabularno-animowany z 2010 roku w reżyserii Erica Breviga. Film łączy technikę animacji trójwymiarowej CGI z grą prawdziwych aktorów. Film jest adaptacją popularnej kreskówki studia Hanna-Barbera pod tym samym tytułem.

Fabuła

Ważą się losy słynnego parku Jellystone. Skorumpowany burmistrz roztrwonił miejskie pieniądze, a dziurę w budżecie i pokrycie wydatków związanych z kampanią wyborczą na stanowisko gubernatora chce załatać sprzedając za pokaźną sumkę park drwalom. Oznaczałoby to pozbawienie okolicznych mieszkańców naturalnego piękna parku i przytulnej jaskini Yogiego i Bubu.

Cała sprawa pozbawia Yogiego apetytu. Ale tylko na chwilę. Aby ratować park Yogi i Bubu postanawiają połączyć siły z człowiekiem, którego zawsze starali się unikać – strażnikiem Smithem (Thomas Cavanagh). Niespodziewanie park odwiedza Rachel Johnson (Anna Faris), dokumentalistka, która chce nakręcić w Jellystone materiał o misiach w ich naturalnym środowisku, co jest nieco absurdalne, bo Yogi i Bubu mieszkają w pełni urządzonej jaskini i mają nawet telewizor.

Wkrótce okazuje się, że piękno parku oraz wdzięk strażnika Smitha nie są obojętne Rachel, tym bardziej, że podziela ona jego botaniczne i zoologiczne zainteresowania. Sercowe zawirowania sprawiają, że Smith nie zauważa, iż jego zastępca, strażnik Jones (T.J. Miller), chce wygryźć go z posady. Tymczasem burmistrz Brown (Andrew Daly) razem ze swoim sekretarzem zajmują się realizacją swojego nikczemnego planu.

Obsada

Dan Aykroyd
(miś Yogi)
Anna Faris
(Rachel)
Thomas Cavanagh
(strażnik Smith)
T.J. Miller
(strażnik Jones)
Andy Daly
(burmistrz Brown)

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: Studio Sonica
Reżyseria: Jarosław Boberek
Dialogi: Tomasz Robaczewski
Dźwięk i montaż: Maciej Brzeziński
Organizacja produkcji: Agnieszka Kudelska
W wersji polskiej wystąpili:

W pozostałych rolach:

Linki zewnętrzne