Sandrine Bonnaire

W dzisiejszym świecie Sandrine Bonnaire staje się coraz bardziej istotne. Niezależnie od tego, czy ze względu na swój wpływ na społeczeństwo, znaczenie historyczne czy wpływ na sferę kulturową, Sandrine Bonnaire stał się tematem ciągłego zainteresowania i debaty. Od swoich początków do dzisiejszej ewolucji, Sandrine Bonnaire pozostawił niezatarty ślad w różnych aspektach codziennego życia. W tym artykule dokładnie zbadamy znaczenie Sandrine Bonnaire i przeanalizujemy jego wpływ w różnych kontekstach. Od powstania do transformacji w czasie, Sandrine Bonnaire pozostaje tematem zainteresowania i znaczenia, wzbudzając ciekawość zarówno badaczy, naukowców, jak i entuzjastów.

Sandrine Bonnaire
Ilustracja
Bonnaire na 66. MFF w Wenecji (2009).
Data i miejsce urodzenia

31 maja 1967
Gannat

podpis

Sandrine Bonnaire (ur. 31 maja 1967 w Gannat) – francuska aktorka i reżyserka filmowa.

Życiorys

Urodziła się w rodzinie robotniczej jako siódme z jedenaściorga dzieci.

Na ekranie pojawiła się już w 1981, ale jej prawdziwym debiutem był występ w filmie Za naszą miłość (1983) Maurice'a Pialata. Za rolę Suzanne otrzymała Cezara w kategorii "najbardziej obiecująca aktorka". Międzynarodową sławę oraz drugiego Cezara przyniósł jej film Bez dachu i praw (1985) Agnès Vardy.

Jako reżyser zadebiutowała filmem dokumentalnym Na imię ma Sabine (2007), opowiadającym o relacji z jej upośledzoną umysłowo siostrą.

Zasiadała w jury sekcji "Cinéfondation" na 59. MFF w Cannes (2006) oraz w jury konkursu głównego na 66. MFF w Wenecji (2009).

Życie prywatne

Ma córkę Jeanne z amerykańskim aktorem Williamem Hurtem, którego poznała w 1991 na planie filmu Dżuma na podstawie powieści Alberta Camusa.

W 2003 wyszła za mąż za aktora i scenarzystę Guillame'a Laurenta. Ma z nim drugą córkę.

Linki zewnętrzne