Spokojne lata

W tym artykule zagłębimy się w fascynujący świat Spokojne lata, badając jego wiele aspektów i odkrywając wszystko, co ten temat/osoba/data ma do zaoferowania. Od jego powstania po dzisiejszy wpływ, zagłębimy się w jego historię, znaczenie i różne sposoby, w jakie wpłynął na społeczeństwo. Dzięki szczegółowej analizie dowiemy się, jakie jest jego znaczenie w różnych kontekstach i jak ukształtowało otaczający nas świat. Przygotuj się do wyruszenia w podróż pełną odkryć i poznania Spokojne lata, która niewątpliwie pozostawi Cię z odnowioną i wzbogacającą perspektywą.

Spokojne lata
Gatunek

psychologiczny

Rok produkcji

1981

Data premiery

22 września 1982

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

99 min

Reżyseria

Andrzej Kotkowski

Scenariusz

Kazimierz Brandys
Andrzej Kotkowski (niewymienieni w czołówce)

Główne role

Krzysztof Wakuliński
Gabriela Kownacka
Ewa Dałkowska

Muzyka

Wojciech Głuch

Zdjęcia

Andrzej J. Jaroszewicz
Witold Adamek

Scenografia

Piotr Dudziński
Małgorzata Zaleska

Kostiumy

Marta Kobierska
Ewelina Baranowska

Montaż

Halina Nawrocka

Produkcja

Zespół Filmowy X

Spokojne lata – polski film psychologiczny z 1981 roku na podstawie opowiadania Kazimierza Brandysa Spokojna lata pod zaborem.

Opis fabuły

Kraków, początek XX wieku. Młody lekarz Edward wraca z Paryża. Pod wpływem spotkania z aktorami "Parnasu", przywołuje wspomnienia z 1907 roku. Wtedy był młodym studentem, który kochał się w Jasnej, żonie Maga – duchowego wodza zbuntowanych artystów. Potajemnie do Krakowa przybywa jego kuzyn Władzio z aktorką Amelią, którą "odbił" carskiemu oficerowi.

Obsada aktorska

Linki zewnętrzne