Ą̌

W tym artykule zagłębimy się w ekscytujący świat Ą̌. Jest to temat, który na przestrzeni dziejów przykuwał uwagę milionów ludzi, a dziś budzi coraz większe zainteresowanie. Ą̌ był przedmiotem badań, debat i refleksji w różnych obszarach, od nauki po kulturę popularną. Przy tej okazji zagłębimy się w jego różne oblicza, badając jego pochodzenie, cechy charakterystyczne i wpływ na współczesny świat. To będzie fascynująca podróż przez Ą̌, odkrywająca jego znaczenie i znaczenie w naszym obecnym społeczeństwie. Przygotuj się na zgłębienie tego ekscytującego tematu, który urzekł tak wielu!

Ą̌
Ilustracja
Informacje podstawowe
Majuskuła

Ą̌

Minuskuła

ą̌

Podstawowy alfabet

hän

Pochodzenie
Oparty na grafemie

A

Znak diakrytyczny

ogonek, haczek

Ta strona zawiera symbole fonetyczne MAF. Bez właściwego wsparcia renderowania wyświetlane mogą być puste prostokąty lub inne symbole zamiast znaków Unikodu.

Ą̌, ą̌ – litera rozszerzonego alfabetu łacińskiego, powstała poprzez połączenie litery A z ogonkiem i haczkiem. Wykorzystywana jest w zapisie języka hän, w którym oznacza nazalizowaną samogłoskę półotwartą centralną niezaokrągloną, wymawianą z tonem wzrastającym[1].

Kodowanie

Forma Wygląd Części składowe Kodowanie
majuskuła Ą̌ U+0104
Ą
U+030C
◌̌
U+0104
U+030C
minuskuła ą̌ U+0105
ą
U+030C
◌̌
U+0105
U+030C

Przypisy