Dziś chcemy poruszyć temat, który w ostatnich latach zyskał ogromne znaczenie. Kazuyo Sejima to temat, który wywołał debatę i kontrowersje w różnych obszarach, od polityki po naukę. Aby w pełni zbadać ten problem, zagłębimy się w jego genezę, wpływ na dzisiejsze społeczeństwo i możliwe rozwiązania, które są proponowane. Kazuyo Sejima to temat, który dotyczy nas wszystkich, ponieważ jego wpływ dociera do różnych aspektów naszego codziennego życia. W tym artykule zamierzamy przeanalizować i zastanowić się nad Kazuyo Sejima, aby mieć jaśniejszą i bardziej świadomą wizję tego tematu, który jest dziś tak istotny.
Po ukończeniu studiów na Japońskim Uniwersytecie Kobiecym (Nihon Joshi Daigaku; ang. Japan Women's University) i pracy w biurze Toyoo Itō w Tokio, w 1987 roku założyła przedsiębiorstwo Kazuyo Sejima and Associates, a w 1995 roku przedsiębiorstwo SANAA (Sejima and Nishizawa and Associates) z siedzibą w Tokio, razem ze swoim pracownikiem Ryūe Nishizawa. Sejima jest gościnnym wykładowcą na Uniwersytecie Keiō.
Sejima tworzy swoje projekty w stylu modernistycznym. Lubi stosować takie materiały jak szkło, metal czy marmur. Często w swoich projektach używa sześcianów i kwadratów, umieszczając je w przeróżnych konfiguracjach. Lubuje się także w stosowaniu wielkich okien.
Japonka i jej firma znana jest głównie z projektów budynków publicznych, choć zajmuje się także projektowaniem domów czy raczej osiedli wielorodzinnych[2].
Sejima została wybrana dyrektorem architektonicznego sektora na Biennale w Wenecji, gdzie była kuratorem 12th Annual International Architecture Exhibition w 2010 roku. Jest ona pierwszą kobietą wybraną na to stanowisko. W 2010 roku została laureatką Nagrody Pritzkera, razem z Ryūe Nishizawa.
W marcu 2019 roku rozpoczął obsługę pasażerów nowy pociąg o nazwie „Laview” linii Seibu, zaprojektowany przez zespół kierowany przez Kazuyo Sejimę[3].