Pascale Trinquet

Przy tej okazji chcemy poruszyć temat Pascale Trinquet, który niewątpliwie jest dziś tematem niezwykle aktualnym. Pascale Trinquet to temat, który wywołał zainteresowanie i debatę w wielu obszarach, ze sfery akademickiej, naukowej, politycznej i społecznej. W całej historii Pascale Trinquet odegrał fundamentalną rolę w przyszłości ludzkości, bezpośrednio i pośrednio wpływając na społeczeństwo jako całość. W tym artykule zbadamy różne perspektywy i podejścia do Pascale Trinquet, analizując jego wpływ, ewolucję i znaczenie w różnych kontekstach. Bez wątpienia Pascale Trinquet to ekscytujący i złożony temat, do którego należy podejść z różnych punktów widzenia, aby zrozumieć jego znaczenie i wpływ na dzisiejszy świat.

Pascale Trinquet-Hachin
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

11 sierpnia 1958
Marsylia

Wzrost

170 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Igrzyska olimpijskie
złoto Moskwa 1980 szermierka
(floret ind.)
złoto Moskwa 1980 szermierka
(floret druż.)
brąz Los Angeles 1984 szermierka
(floret druż.)
Mistrzostwa świata
brąz Barcelona 1985 floret ind.

Pascale Marie Odette Marcelle Trinquet-Hachin (ur. 11 sierpnia 1958 w Marsylii[1]) – francuska florecistka, trzykrotna medalistka olimpijska i brązowa medalistka mistrzostw świata.

Na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku wywalczyła złoty medal w turnieju indywidualnym. W fazie finałowej wygrała 4 z 5 walk i wyprzedziła Węgierkę Magdę Maros i Polkę Barbarę Wysoczańską[2]. Na tej samej imprezie reprezentacja Francji w składzie: Pascale Trinquet, Brigitte Latrille-Gaudin, Christine Muzio, Isabelle Boéri-Bégard i Véronique Brouquier także zdobyła złoty medal. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach olimpijskich w Los Angeles wspólnie z Laurence Modaine-Cessac, Brigitte Latrille-Gaudin, Véronique Brouquier i Anne Meygret wywalczyła drużynowo brązowy medal. W rywalizacji indywidualnej tym razem nie startowała[1].

Podczas mistrzostw świata w Barcelonie w 1985 roku wywalczyła brązowy medal w turnieju indywidualnym. Wyprzedziły ją tylko dwie reprezentantki RFN: Cornelia Hanisch i Sabine Bischoff[3].

Była mistrzynią Francji (1979 i 1980)[1].

Jej siostra Véronique Trinquet, także uprawiała szermierkę[4].

Przypisy

  1. a b c Pascale Trinquet-Hachin. sports-reference.com. . (ang.).
  2. Olympedia - 1980 Summer Olympics, Foil, Individual, Women , olympedia.org (ang.).
  3. Fechten - Weltmeisterschaften (Damen - Florett) , sport-komplett.de (niem.).
  4. Olympedia - Véronique Trinquet. olympedia.org. . (ang.).

Linki zewnętrzne