Obecnie Płodność jest tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego grona osób. Niezależnie od tego, czy ze względu na wpływ na społeczeństwo, znaczenie historyczne czy znaczenie w obecnym środowisku, Płodność jest tematem, który nigdy nie przestaje fascynować i intrygować tych, którzy się w niego zagłębiają. W tym artykule przyjrzymy się bliżej Płodność, badając jego różne aspekty i oferując unikalne spojrzenie na ten szeroki i zróżnicowany temat. Mamy nadzieję, że poprzez szczegółową analizę i krytyczną analizę rzucimy światło na Płodność i zapewnimy naszym czytelnikom pełniejsze zrozumienie tego tematu, który ma na nas tak duży wpływ.
Płodność – zdolność zwierząt do rozrodu.
Płodność u ludzi to zdolność do poczęcia istoty ludzkiej[potrzebny przypis]. Aktywizacja płodności następuje wraz z uaktywnieniem się czynności hormonalnych układu płciowego[potrzebny przypis]. Wykształcają się wtedy odmienne u chłopca i dziewczyny cechy budowy ciała, a także własności, umożliwiające współżycie seksualne.
Na wspólny okres płodności kobiety i mężczyzny składa się długość życia komórki jajowej (do 24 godzin) oraz czas przeżycia plemników zdeponowanych w pochwie. Długość ich życia po wytrysku zależy od warunków panujących w drogach rodnych kobiety. Jeśli w pochwie nie ma śluzu szyjkowego, plemniki żyją od 0,5 do 24 godzin (w zależności od stopnia zakwaszenia środowiska w pochwie). Jeśli natomiast śluz szyjkowy jest obecny, plemniki mogą przetrwać około 72 godzin czyli trzy pełne doby. Realny jest również dłuższy czas przeżycia (do sześciu dni). Możliwość oczekiwania plemników na komórkę jajową sprawia, że szczyt płodności występuje kilka dni przed jajeczkowaniem.