Adamitik

W dzisiejszym artykule będziemy odkrywać fascynujący świat Adamitik. Od początków po dzisiejsze znaczenie, temat ten wzbudził zainteresowanie milionów ludzi na całym świecie. Przez lata Adamitik udowodnił, że ma znaczący wpływ na różne aspekty społeczeństwa, kultury i życia codziennego. Poprzez wszechstronną analizę dokładnie zbadamy znaczenie Adamitik w różnych kontekstach i jego pozycję w obecnym krajobrazie. Przygotuj się na podróż pełną odkryć i poznania Adamitik, która sprawi, że zaniemówisz.

Adamatik
Obszar

(cały świat)

Liczba mówiących

0

Pismo/alfabet

łacińskie

Klasyfikacja genetyczna
W Wikipedii
Zobacz też: język, języki świata
Ta strona zawiera symbole fonetyczne MAF. Bez właściwego wsparcia renderowania wyświetlane mogą być puste prostokąty lub inne symbole zamiast znaków Unikodu.
Okładka książki Adamitics z 1914 roku

Adamitik – międzynarodowy sztuczny język opracowany na bazie języka węgierskiego około 1909 roku przez węgierskiego lekarza Antala Velicsa.

Velics opublikował w Budapeszcie w 1914 roku pracę w języku angielskim pt. Adamitics. An essay of first man's language or easiest way to learn foreign languages, w której przedstawił swoje lingwistyczne teorie[1]. Jego nazwa odnosi się do przeświadczenia, że język węgierski był ojczystym dla pierwszego człowieka, tj. Adama. Dzisiaj praktycznie jest on nieużywany.

Przypisy

  1. Adamitics. How to learn any language. . (ang.).

Bibliografia