W dzisiejszym świecie Carols by Candlelight to temat, który stał się szczególnie istotny. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zdobyciem większej wiedzy na temat Carols by Candlelight, czy to ze względu na jego wpływ na społeczeństwo, jego znaczenie w życiu codziennym, czy też znaczenie w dziedzinie zawodowej. Carols by Candlelight wzbudził duże zainteresowanie zarówno lokalnie, jak i globalnie, stając się tematem ciągłej dyskusji w różnych obszarach. W tym artykule szczegółowo zbadamy wpływ Carols by Candlelight i jego wpływ na różne aspekty współczesnego życia, oferując pełną i szczegółową wizję tego tematu, który jest dziś tak aktualny.
Carols by Candlelight (ang. Kolędy przy świeczkach) – tradycyjne australijskie koncerty kolędowe, których początki sięgają XIX wieku. Koncerty te odbywają się zazwyczaj pod gołym niebem, po zachodzie słońca i przy świetle świeczek, przyniesionych przez widzów, którzy śpiewają wspólnie z występującymi artystami. Największy tego typu koncert odbywa się corocznie nieprzerwanie od 1938 w Sidney Myer Music Bowl w Melbourne.
Pierwsze spotkania kolędowe tego typu organizowane były przez kornwalijskich górników pracujących w południowoaustralijskim mieście Moonta pod koniec XIX wieku[1], którzy zbierali się w Wigilię, aby wspólnie śpiewać kolędy, przyświecając sobie przy tym świeczkami przymocowanymi do górniczych kasków. Tradycja ta została spopularyzowana w 1938 przez prezentera radiowego Normana Banksa. Na pierwszy zorganizowany przez niego koncert w parku Alexandra Gardens przyszło ok. 10 000 osób[2]. W 1959 koncert został przeniesiony do Sidney Myer Music Bowl, gdzie odbywa się do dziś i jest transmitowany na żywo w Australii, na wielu wyspach Pacyfiku, do wschodniej Azji i w Nowej Zelandii. W czasie koncertu odbywa się zbiórka pieniędzy na cele charytatywne.
Podobne koncerty odbywają się w całej Australii.