Lazurowa (stacja metra)

W dzisiejszym świecie Lazurowa (stacja metra) stał się tematem o ogromnym znaczeniu i znaczeniu. Od momentu pojawienia się przyciągnęła uwagę dużej liczby osób, albo ze względu na swój bezpośredni wpływ na społeczeństwo, albo ze względu na wpływ w różnych obszarach. Lazurowa (stacja metra) wywołał kontrowersje, debaty i dyskusje, a jego obecność w dalszym ciągu budzi zainteresowanie i ciekawość tych, którzy chcą lepiej zrozumieć jego znaczenie i zakres. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Lazurowa (stacja metra), od jego powstania do jego ewolucji w teraźniejszości, w celu zapewnienia kompleksowego i wszechstronnego spojrzenia na ten temat.

Lazurowa
Ilustracja
Budowa stacji w styczniu 2025 roku
Państwo

 Polska

Miejscowość

Warszawa

Dzielnica

Bemowo

Data budowy

od 2022

Liczba peronów

1

Liczba krawędzi
peronowych

2

Linia M2 metra w Warszawie
Poprzednia stacja

Chrzanów

Następna stacja

Bemowo

Położenie na mapie Warszawy
Mapa konturowa Warszawy, po lewej znajduje się punkt z opisem „Lazurowa”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Lazurowa”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Lazurowa”
Ziemia52°14′18,5814″N 20°53′53,5996″E/52,238495 20,898222

Lazurowa – budowana stacja linii M2 metra w Warszawie[1], znajdująca się przy skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Lazurowej w dzielnicy Bemowo.

Opis

W 2018 roku podpisano umowę na budowę stacji wraz z ostatnim odcinkiem linii M2 metra z konsorcjum spółek Gülermak i Astaldi[2]. Planowana data ukończenia stacji to początek 2026 roku.

W 2020 roku inwestycja uzyskała komplet decyzji administracyjnych[1]. W sierpniu 2022 roku wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę stacji[3]. Prace przygotowawcze do budowy stacji rozpoczęły się w grudniu 2022 roku, po osiągnięciu przez miasto porozumienia ze spółką Gülermak co do kontynuowania budowy II linii metra na Bemowie[4]. Planowana data ukończenia stacji to początek 2026 roku[5].

Przy stacji ma powstać centrum przesiadkowe do tramwajów i autobusów[2].

Przypisy

  1. a b II linia metra - Metro , www.metro.waw.pl .
  2. a b Metro przez Bemowo na Karolin: Umowa podpisana, finisz prac w 2022 r. , www.transport-publiczny.pl (pol.).
  3. Jarosław Osowski: Można zaczynać budować kolejną stację metra. Ale kiedy będzie końcówka drugiej linii?. warszawa.wyborcza.pl, 12 sierpnia 2022. .
  4. Jarosława Osowski: Budowa końcówki metra na ubogo, pytania do Trzaskowskiego bez odpowiedzi. Padł tylko jeden termin. Gazeta Stołeczna . warszawa.wyborcza.pl, 1 lutego 2022. .
  5. Budowa 2. linii metra. Muratorplus. .