Ottaviano di Paoli

W dzisiejszym świecie Ottaviano di Paoli stał się tematem o wielkim znaczeniu i zainteresowaniu ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Niezależnie od tego, czy na poziomie osobistym, zawodowym, społecznym czy kulturowym, Ottaviano di Paoli przykuł uwagę i wywołał ważne debaty i refleksje. Jego wpływ był odczuwalny w różnych obszarach życia codziennego, wywołując dyskusje na temat jego implikacji i konsekwencji. Przez lata Ottaviano di Paoli przyjmował różne formy i ewoluował w zależności od okoliczności i trendów chwili, pozostając kluczowym tematem dla współczesnego społeczeństwa. W tym artykule dokładnie zbadamy znaczenie Ottaviano di Paoli i jego wpływ na różne aspekty naszego życia, oferując szczegółową analizę i spostrzeżenia, które zachęcają do przemyśleń i debaty.

Ottaviano di Paoli
Kardynał biskup
Kraj działania

Państwo Kościelne

Data urodzenia

XI wiek

Data śmierci

5 kwietnia 1206

Prior episcoporum ac omnium cardinalium
Okres sprawowania

25 października 1200–5 kwietnia 1206

Wyznanie

katolicyzm

Diakonat

18 grudnia 1182

Prezbiterat

1189

Nominacja biskupia

maj 1189

Sakra biskupia

1189

Kreacja kardynalska

18 grudnia 1182
Lucjusz III

Kościół tytularny

Ss. Sergio e Bacco (18 grudnia 1182)
Biskup Ostia e Velletri (maj 1189)

Sukcesja apostolska
Data konsekracji

1189

Konsekrator

nieznany

Ottaviano di Paoli (zm. 5 kwietnia 1206) – włoski kardynał. Był spokrewniony z królem Francji Filipem II Augustem i skoligacony z rodziną papieża Innocentego III.

Życiorys

Niewiele wiadomo o jego młodości. W 1178 jako subdiakon apostolski zostały wysłany przez papieża Aleksandra III do Francji celem wezwania tamtejszych biskupów na Sobór laterański III. W grudniu 1182 papież Lucjusz III mianował go kardynałem diakonem św. Sergiusza i Bakchusa. Sygnował bulle papieskie wydane między 2 stycznia 1183 a 8 listopada 1205 i uczestniczył w papieskich elekcjach w październiku i grudniu 1187, 1191 i 1198. Kilkakrotnie służył jako legat papieski m.in. w Anglii, gdzie koronował księcia Jana na króla Irlandii, na Sycylii, gdzie odebrał przysięgę lenną od cesarzowej Konstancji, i we Francji, gdzie próbował nakłonić króla Filipa II Augusta do pojednania ze swoją żoną Ingeborgą Duńską, którą oddalił. W 1189 został promowany do rangi kardynała-biskupa Ostia e Velletri. Kilkakrotnie sprawował urząd wikariusza Rzymu.

Bibliografia