TurboExpress

W dzisiejszym świecie TurboExpress stał się tematem, który budzi coraz większe zainteresowanie społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy ze względu na swoje znaczenie historyczne, wpływ na życie codzienne czy wpływ na sferę kulturową, TurboExpress przykuł uwagę ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Od momentu pojawienia się TurboExpress był przedmiotem debaty, badań i badań, a jego znaczenie nie zmniejszyło się z biegiem czasu. W tym artykule zbadamy różne aspekty TurboExpress i jego znaczenia we współczesnym świecie, analizując jego ewolucję, wpływ i znaczenie dzisiaj.

TurboExpress
Ilustracja
Konsola
Typ

przenośna

Producent

NEC

Generacja

czwarta

Premiera

1 grudnia 1990

CPU

HuC6280 7.16 MHz

GPU

2x HuC6270A VDC

Pamięć operacyjna

8 KB RAM, 64 KB VRAM

Nośniki danych

HuCard

Wyświetlacz

2,6' TFT LCD 336×221

Serwisy
internetowe

TurboLink

Sprzedanych
jednostek

1,5 mln

TurboExpress znana też jako PC Engine GT i TurboExpress Handheld Entertainment System8-bitowa przenośna konsola gier wideo wyprodukowana w 1990 roku przez przedsiębiorstwo NEC i wydana w tym samym roku w Japonii i USA[1]. Była konkurentem konsol Nintendo Game Boy, Sega Game Gear i Atari Lynx. Ze względu na wysoką cenę i małą bibliotekę gier konsola okazała się porażką i została wycofana z produkcji w 1994 roku, nie doczekawszy się następcy[2].

Logo konsol

Historia

Urządzenie wydano w grudniu tego samego roku w Japonii i USA. Konsola w odróżnieniu od konkurencji miała duże możliwości multimedialne w tym m.in. współpracę z tunerem TV. Konsola była również znacznie potężniejsza od innych urządzeń na rynku, choć w konsekwencji tego była również wyraźnie droższa[3]. Urządzenie okazało się być porażką i zostało wycofane z produkcji w 1994 roku, nie doczekawszy się następcy.

Przypisy

  1. PC-Engine , web.archive.org, 23 czerwca 2018 .
  2. TurboGrafx-16 TurboExpress – Overview – allgame , web.archive.org, 14 listopada 2014 .
  3. TurboGrafx-16 TurboExpress – Overview – allgame , web.archive.org, 6 kwietnia 2009 .