Goło i wesoło

Goło i wesoło to temat, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Od momentu powstania wzbudził duże zainteresowanie i debatę w różnych obszarach, od polityki i ekonomii po kulturę i rozrywkę. Jego wpływ rozprzestrzenił się na różne sfery życia i nadal jest przedmiotem badań i analiz. W tym artykule dokładnie zbadamy Goło i wesoło i przeanalizujemy jego znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie. Od jego powstania po ewolucję, zbadamy jego rolę we współczesnym świecie i zastanowimy się nad jego znaczeniem dla przyszłości.

Goło i wesoło
The Full Monty
Gatunek

komediowy

Rok produkcji

1997

Data premiery

13 sierpnia 1997
28 listopada 1997 (Polska)

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Język

angielski

Czas trwania

91 minut

Reżyseria

Peter Cattaneo

Scenariusz

Simon Beaufoy

Główne role

Robert Carlyle
Mark Addy
Tom Wilkinson

Muzyka

Anne Dudley

Zdjęcia

John de Borman

Scenografia

Max Gottlieb

Kostiumy

Jill Taylor

Montaż

David Freeman
Nick Moore

Produkcja

Uberto Pasolini

Nagrody
Oscary za rok 1997:
najlepsza muzyka w komedii/musicalu

Goło i wesoło (ang. The Full Monty) – brytyjska komedia filmowa z 1997 roku w reżyserii Petera Cattaneo. Zdjęcia do niej kręcono w Sheffield[1].

Fabuła

Dwaj kumple stracili pracę w stalowni w Sheffield z powodu redukcji etatów. Kiedy przybywa do miasta zespół striptizerów, wchodzą do środka i obserwują entuzjastyczne reakcje damskiej publiczności. Razem z czterema kolegami, których też wyrzucono z pracy postanawiają założyć zespół chippendalesów. Ponieważ nie są już młodymi ludźmi, aby odnieść sukces decydują się na rozebranie do naga.

Obsada

i inni

Przypisy

  1. The Full Monty. Movie Locations. . (ang.).

Linki zewnętrzne