W dzisiejszym artykule poznamy fascynujący świat Ensign Racing, temat, który przykuł uwagę osób w każdym wieku i o każdym zainteresowaniu. Dzięki wielu aspektom i dzisiejszemu znaczeniu Ensign Racing okazał się tematem wartym analizy w różnych obszarach. W tym artykule przeanalizujemy jego wpływ na społeczeństwo, jego ewolucję w czasie i rolę w kulturze popularnej. Ponadto przeanalizujemy różne perspektywy i opinie na temat Ensign Racing, aby zapewnić pełną i wzbogacającą wizję tego tematu, który tak nas intryguje. Przygotuj się na wejście do świata odkryć i wiedzy o Ensign Racing!
Ensign Racing – brytyjski zespół i konstruktor Formuły 1. Kierowcy samochodów Ensign zdobyli 19 punktów. Najlepszym rezultatem było czwarte miejsce Marka Surera podczas Grand Prix Brazylii 1981.
Historia
Zespół został założony przez Morrisa Nunna, który był również odpowiedzialny za projekt dwóch pierwszych modeli zespołu. Zespół został finansowany przez Rikkyego von Opla, a zespół zadebiutował w Formule 1 w sezonie 1973. Pierwszy sezon nie był udany, a von Opel ukończył tylko trzy wyścigi. Na sezon 1974 zespół zatrzymał von Opla, ale ten po pierwszym wyścigu sezonu przeniósł się do Brabhama. Von Opla zastąpił Vern Schuppan. Ukończył w sezonie tylko Grand Prix Belgii i w trakcie sezonu został zastąpiony przez Mike'a Wildsa, który z kolei tylko raz się zakwalifikował.
Na 1975 Ensign uzyskał wsparcie finansowe holenderskiej firmy HB Bewaking, co spowodowało, że w zespole jeździli Holendrzy, Roelof Wunderink i Gijs van Lennep. Wunderink zakwalifikował się do trzech wyścigów, a van Lennep do wszystkich, zdobył też pierwszy punkt – w Grand Prix Niemiec. W trakcie kilku wyścigów dla Ensigna ścigał się też Chris Amon. Kierowca ten został w zespole na rok 1976, osiągając bardzo dobre czasy podczas kwalifikacji, na przykład trzecie miejsce w Grand Prix Szwecji. Punkty zdobył jednak tylko w Grand Prix Hiszpanii. Na kilka wyścigów Amona zastąpili Patrick Nève, Hans Binder i Jacky Ickx.
Guerrero oraz główny projektant Ensign Racing, Nigel Bennett, na 1983 rok przeszli do Theodore Racing. Theodore wycofał się z Formuły 1 w trakcie sezonu 1983.