Linia kolejowa nr 727

Temat Linia kolejowa nr 727 ma dziś ogromne znaczenie i z biegiem czasu stał się przedmiotem licznych badań i debat. Znaczenie Linia kolejowa nr 727 polega na jego wpływie na różne aspekty życia codziennego, od zdrowia po gospodarkę. Na przestrzeni dziejów Linia kolejowa nr 727 odgrywał fundamentalną rolę w społeczeństwie, wpływając na sposób, w jaki ludzie odnoszą się do siebie nawzajem i do otaczającego ich środowiska. W tym artykule zostaną zbadane różne perspektywy Linia kolejowa nr 727, analizując jego wpływ na społeczeństwo i jego znaczenie w dzisiejszym świecie.

Linia nr 727
Tczew – Malinowo
Dane podstawowe
Zarządca

PKP PLK

Numer linii

727

Tabela SRJP

426, 452, A426[1]

Długość

1,232 km

Rozstaw szyn

1435 mm

Prędkość maksymalna

60[2] (Vk = 80) km/h

Linia kolejowa nr 727 – pierwszorzędna, jednotorowa, niezelektryfikowana linia kolejowa, łącząca stację Tczewposterunkiem odgałęźnym Malinowo[3][4][5].

Linia w całości została zaklasyfikowana do kompleksowej sieci transportowej TEN-T[3].

Ruch pociągów

Ruch pociągów pasażerskich odbywa się na całej linii. Pociągi te kierowane są do Chojnic także przy pomocy linii kolejowej Tczew R71 – Zajączkowo Tczewskie ZTB. Przewoźnikami kolejowymi są PKP Intercity oraz Polregio[1].

Linia Przewoźnik Trasa
Pociągi podmiejskie
R Polregio Hel – Gdynia Główna – Gdańsk Główny – Tczew – Starogard Gdański – Chojnice
Pociągi dalekobieżne
Bory Tucholskie PKP Intercity (TLK) Gdynia Główna – Gdańsk Główny – Tczew – Starogard Gdański – Chojnice – Piła Główna – Kostrzyn nad Odrą

Przypisy